ЦСКА измъкна неубедителна победа срещу последния

ЦСКА се върна към победите в Първа лига след пестелив успех с 1:0 като гост на последния "Верея". Червените изиграха неубедителен мач, но стигнаха до трите точки с гол на Тиаго Родригес в 27-ата минута и оставиха тима от Стара Загора без победа след 19 кръга.

ЦСКА записа първи успех в последните си три мача и 13-и от началото на сезона. Тимът на Нестор Ел Маестро събра 42 точки, като изпревари с една "Левски" и се доближи на три от "Лудогорец". Шампионите посрещат "Славия" в последния мач за деня (17.30 ч.) и могат да си върнат аванса от шест точки на върха.

"Верея" допусна 14-а загуба от 19 мача и остава твърдо на последното място. Тимът от Стара Загора, който единствен е без победа от началото на сезона, има пет точки. Отборът, воден от Миличич, изостава с девет точки от "Септември" и с десет от "Дунав", които допълват опасната зона.

"Верея" можеше да направи доста по-трудна задачата на ЦСКА, но пропусна страхотна възможност да открие резултата. Само след пет минути игра Милан Вушурович се озова сам срещу Данте Стипица, но стреля в тялото на вратаря.

След тази ситуация ЦСКА нямаха сериозни проблеми в защита до края на мача, но и много рядко стигаха до чисти възможности пред вратата на "Верея".

В 27-ата минута гостите все пак поведоха. Кирил Десподов пусна отличен извеждащ пас за Тиаго Родригес, който се озова очи в очи с Георги Георгиев. Вратарят на "Верея" не се намеси добре и позволи топката да мине между краката му. За Родригес остана само да я насочи в опразнената врата на два-три метра от голлинията.

В 41-ата минута можеше да се стигне до втора голяма опасност пред вратата на ЦСКА. Здравко Илиев се измъкна зад защитата по десния фланг, но страничният рефер отсъди доста спорна засада.

В края на полувремето Жоржиньо пропусна отличен шанс да успокои гостите с втори гол, а малко след почивката Маруидес направи комичен пропуск от границата на вратарското поле.