"Лудогорец" победи рутинно "Славия" и поведе с шест точки на върха

Лудогорец" спечели рутинна домакинска победа с 2:0 срещу "Славия" в последни неделен мач от 19-ия кръг на Първа лига. Шампионите събраха 48 точки след 15-ия си успех за сезона и си върнаха преднината от шест точки пред ЦСКА и седем пред "Левски".

"Лудогорец" стигна до победата в Разград с два румънски гола след две статични положения. Козмин Моци откри резултата в края на първото полувреме, а десет минути след почивката Клуадиу Кешеру увеличи аванса на домакините от дузпа.

Мачът очаквано започна с натиск на домакините. В 10-ата минута Лукас Саша задържа топката на аутлинията и намери вляво от вратарското поле. Бразилецът отрави силен изстрел с левия крак, който обаче премина над целта. В средата на полувремето и Димо Бакалов стреля неточно от добра позиция.

В 30-ата минута се стигна до най-големия пропуск в мача. Якуб Шверчок беше изведен сам срещу вратаря Антонис Стерякис и успя да го излъже, но след това не уцели опразнената врата.

Осем минути по-късно "Лудогорец" поведе. Димо Бакалов центрира от корнер, а Моци отбеляза с глава. В края на полувремето "Славия" можеше да стигне до изравнително попадение, но Георги Йомов се размина с центриране на Владислав Узунов.

Десет минути след почивката шампионите стигнаха до втори гол. Шверчок успя да си изпроси дузпа след контакт с Милен Гамаков, а Кешеру не пропусна от бялата точка. Румънецът вкара 15-иото си попадение за сезона и се изравни със Станислав Костов на върха при голмайсторите.

В последните минути "Лудогорец" намали темпото и това позволи на "Славия" да създаде повече напрежение пред вратата на Ренан. Малко преди края на редовното време бразилският вратар се намеси отлично след пряк свободен удар на Галин Иванов.

"Славия" допусна осмо поражение за сезона и остава на десето място с 21 точки. С по-малък актив от носителя на Купата на България са само "Витоша" (19 т.), "Дунав" (15 т.), "Септември" (14 т.) и "Верея" (5 т.).