Хеттрик на Неделев срещу "Витоша" утвърди "Ботев" в шестицата

Българският национал Тодор Неделев отбеляза три красиви гола, за да донесе победата на "Ботев"

Ботев" (Пловдив) записа трета поредна победа в Първа лига след успех с 3:0 срещу "Витоша" (Бистрица). В герой за "канарчетата" се превърна Тодор Неделев, който отбеляза и трите гола в мача.

Българският национал реализира своя хеттрик още през първото полувреме. Неделев вече има девет попадения през сезона, с което се изравни на четвъртото място при голмайсторите с нападателя на ЦСКА Мауридес.

Успехът срещу "Витоша" утвърди "Ботев" в първата шестица. След 19 мача тимът на Николай Киров заема четвъртото място с 35 точки. "Канарчетата" имат две точки повече от "Берое" и са с пет пред "Черно море", докато седмият "Етър" има 27.

Очаквано мачът започна с натиск на "Ботев", като първата добра възможност се откри пред Стивън Петков. Нападателят на жълто-черните беше изведен зад защитата, но стреля неточно от няколко метра.

В 24-ата минута Густаво Алфонсо напредна в наказателното поле и върна топката към Неделев. Българският национал си нагласи топката и откри резултата с красив удар в горния десен ъгъл на вратаря Николай Георгиев.

Ударът при първия гол на Неделев

Седем минути по-късно Неделев отбеляза втория си гол в мача, когато 25-годишният играч стреля силно от границата на наказателното поле.

В 41-ата минута "Ботев" остана с човек по-малко. Димитър Пиргов получи директен червен картон за нарушение като последен в защитата. Това не спря устрема на Неделев, който оформи хеттрика си в края на първата част след добро изпълнение на пряк свободен удар.

Въпреки че цяло второ полувреме играха с човек по-малко, "канарчетата" удържаха преднината си. "Витоша" имаше инициативата, но не успя да промени развоя на мача.