Борбата е с най-много представители в десетката за "Спортист на годината"

Тайбе Юсеин стана световна шампионка

© Костадин Андонов, БФБорба

Въпреки проблемите от последните години борбата е спортът с най-много представители в десетката за "Спортист на годината". Сред най-добрите в българския спорт за 2018 г. попаднаха Тайбе Юсеин, Биляна Дудова и Кирил Милов.

На световното първенство в Будапеща Юсеин спечели златен медал, а Дудова и Милов стигнаха до финали, но взеха сребърни отличия.

Това обаче беше второто поред световно, на което страната остана без медал в свободния стил. След края на участието на борците в свободния стил министърът на спорта Красен Кралев се изказа силно критично. Впоследствие той посочи, че общото представяне на световното е надхвърлило очакванията.

В десетката влизат и две състезателки от леката атлетика - сребърната медалистка от европейското Мирела Демирева и световната шампионка за девойки Александра Начева.

Фотогалерия: Награждаването на най-добрите спортисти на България за 2017 г. >

Само двама са мъжете в десетката. Освен Милов там е и боксьорът Кубрат Пулев.

При отборите фаворит е ансамбълът по художествена гимнастика. Сред петимата най-добри спортисти с увреждания са атлетите Даниела Тодорова, Иванка Колева, Ружди Ружди, Християн Стоянов и състезателят по тенис на маса Денислав Коджабашев.

В анкетата са гласували 139 спортни журналисти. Победителят ще бъде обявен на церемония, която ще се проведе на 20 декември от 20.30 ч. в "Арена Армеец". Преди година отличието взе Григор Димитров.

Топ 10 за "Спортист на годината" (по азбучен ред)