Сестри Стоеви започнаха със загуба във финалния мастърс в бадминтона

Европейските шампионки по бадминтон Габриела и Стефани Стоеви започнаха със загуба дебютното си участие във финалния "Мастърс". Българките отстъпиха срещу световните шампионки Маю Мацумото и Вакана Нагахара с 10:21, 16:21 за 36 минути.

Японките, които са поставени под №2 в турнира, спечелиха безпроблемно първия гейм. Втората част беше доста по-равностойна, като сестри Стоеви поддържаха равенството до 15:15. Те обаче успяха да спечелят само една точка до края на двубоя.

"Много трудно начало за нас. Загубихме първия си мач, но за утре ще бъдем много по-подготвени. Благодарим за подкрепата", написаха българските бадминтонистки в социалните мрежи след мача.

Във втория двубой от група В Йонколфан Кититаракул и Равинда Прайонгай от Тайланд срещат корейките Со Хи Лий и Сун Чан Шин. Двете двойки са поставените съответно под №4 и №5 в турнира, а сестри Стоеви са шести в схемата.

Във втория си мач във финалите на световния тур българките ще се изправят срещу Кититаракул и Прайонгай в четвъртък.

Турнирът на осемте най-добри двойки през сезона се провежда в китайския град Гуанджошу. Надпреварата започна днес и ще продължи до неделя, 16 декември. Първите две двойки от двете групи ще се класират за полуфиналите.

Сестри Стоеври участват за пръв път във финалите, след като направиха най-силния сезон в кариерата си. През април те спечелиха първа европейска титла за българския бадминтон и вдигнаха още четири трофея през 2018 г.

В края на октомври сестри Стоеви стигнаха исторически финал в турнира от Световните суперсерии в Париж