"Лион" взе последния билет за осминафиналите на Шампионската лига

Олимпик" (Лион) е последният участник в осминафиналите на Шампионската лига. Френският тим взе последния билет за директните елиминации след равенство 1:1 срещу "Шахтьор" (Донецк") в директен сблъсък за второто място в група F.

Домакините откриха резултата на олимпийския стадион в "Киев" с гол на Жуниор Мораеш. Бившият футболист на ЦСКА отбеляза 18-ото си попадение в 25 мача от началото на сезона. Набил Фекир обаче изравни в 65-ата минута и класира своя отбор за следващата фаза.

"Лион" събра осем точки, а "Шахтьор" завършва с шест и ще продължи европейското си участие в 1/16-финалите на Лига Европа. "Манчестър сити" спечели групата с 13 точки, след като в последния си мач направи обрат от 0:1 до 2:1 срещу "Хофенхайм". Германците останаха последни с три точки.

"Хофенхайм" неочаквано поведе на "Етихад" след точно изпълнена дузпа от Андрей Крамарич. В добавеното време на първото полувреме Лерой Сане изравни от пряк свободен удар. В 61-ата минута германският национал оползотвори подаване на Рахим Стърлинг и отбеляза втория си гол в мача.

За девети път от десет сезона отбор, воден от Пеп Гуардиола, печели първото място в групата си в Шампионската лига.

"Байерн" удържа първото място

Германският шампион устиска първото място в група Е след драматично равенство 3:3 при гостуването си на "Аякс". Баварците бяха на път да изпуснат лидерската позиция, след като изоставаха с 1:2 до 87-ата минута, но я запазиха след инфарктни последни минути.

Роберт Левандовски откри резултата на стадион "Йохан Кройф" в 13-ата минута, а Душан Тадич изравни в 61-ата.

В 67-ата минута домакините останаха с човек по-малко след директен червен картон на Максимилиан Вьобер, който влезе много грубо в краката на Леон Горецка.

Само осем минути по-късно обаче численото равенство на терена беше възстановено. Томас Мюлер получи директен червен картон, след като изрита в главата Николас Таляфико.

В 82-ата минута Тадич изведе "Аякс" напред с гол от дузпа. Пет минути по-късно обаче съдията Клеман Тюрпан отсъди още един наказателен удар, с който Левандовски възстанови равенството - 2:2.

В 90-ата минута "Байерн" поведе с попадение на Кингсли Коман. "Аякс" обаче не се предаде и изравни в четвъртата минута на добавеното време с гол на Таляфико.

"Ювентус" изпревари "Юнайтед"

Италианският шампион запази първата позиция в група Н, въпреки че загуби с 1:2 като гост на "Йънг бойс". "Юнайед" не успя да се възползва и също допусна поражение с 1:2 при гостуването си на "Валенсия".

"Ювентус" завърши с 12 точки, а "Юнайтед" - с десет. "Валенсия" събра осем точки и ще участва в Лига Европа напролет. "Йънг бойс" завършва на последно място с четири точки.

"Йънг бойс" приключи европейското си участие с престижна победа срещу един от фаворитите за трофея

В другата група, която приключи тази вечер, носителят на трофея "Реал" (Мадрид) допусна историческа загуба от ЦСКА (Москва), но си беше гарантирал първото място още преди последния кръг.