"Байерн" ще зимува на шест точки зад лидера "Дортмунд"

Байерн" (Мюнхен) взе важна победа като гост на "Айнтрахт" във Франкфурт с 3:0. Баварците се наложиха на "Комерцбанк арена" в оспорван двубой, който беше повторение на финала за Купата на Германия и срещата за Суперкупата.

Срещата беше и завръщане на Нико Ковач във Франкфурт, който преди това водеше "орлите", а сега е начело на шампионите.

Победата остави "Байерн" на второ място в класирането, като тимът ще зимува на шест точки зад лидера "Борусия" (Дортмунд). Освен това баварците вече са в серия от пет поредни победи.

Франк Рибери беше големият герой за шампионите, като вкара две от трите попадения. За пръв път от 2015 г. французинът се разписва в три поредни мача от Бундеслигата. Третият гол беше дело на Рафиня в самия край на срещата.

Рибери откри в 35-ата минута след подаване на Роберт Левандовски. Голът падна след бърза контраатака на баварците, при която трима в червено се озоваха срещу двама бранители на "Айнтрахт".

През втората част "Байерн" се стремеше да се пази и да не допуска сериозни опасности пред вратата си, разчитайки главно на контраатаки. В 79-ата минута падна вторият гол.

Риберти тръгна мощно на скорост, направи двойно подаване с Йошуа Кимих и вкара още веднъж. Французинът имаше и късмет, че не отправи много качествен удар, но топката заблуди вратаря на домакините.

В 89-ата минута баварците оформиха крайния резултат с попадение на Рафиня дошло след подаване на Томас Мюлер.