С отборна игра "Лейкърс" компенсира контузия на Леброн Джеймс и победи шампиона

Джеймс правеше силен мач, като преди средата на третата част вече имаше 17 точки, 13 борби и пет асистенции, но излезе заради травма

Лос Анджелис лейкърс" изигра силен мач навръх Коледа и спечели 20-ата си победа за сезона. Тя дойде при 127:101 срещу шампиона "Голдън стейт уориърс".

"Езерняците" имаха проблем заради контузията на звездата си Леброн Джеймс, който изигра по-малко от 22 минути. Въпреки това с отборен дух те заслужиха успеха си.

Джеймс правеше силен мач, като преди средата на третата част вече имаше 17 точки, 13 борби и пет асистенции. Тогава обаче трябваше да излезе заради травма.

Съотборниците му приеха предизвикателството и продължиха започнатото. Общо седем състезатели на "езерняците" завършиха с двуцифрен актив. Най-резултатни в мача станаха Андре Игуодала (23 точки) и Кевин Дюрант (21) от "Голдън стейт", но за "Лейкърс" повече от десет точки записаха Кузма (19), Зубач (18), Джеймс, Рондо (15), Инграм (14), Харт (12) и Стивънсън (11).

В първата част двата отбора си разменяха водачеството, след което "езерняците" започнаха да трупат преднина. В третата четвърт те поведоха с 19 точки, но шампионите се доближиха до 76:78.

Последва нов силен момент за "Лейкърс", което този път се оказа решаващо. В четвъртата част "езерняците" натрупаха 31 точки преднина, за да спечелят убедително.

В едно от класическите съперничества "Бостън селтикс" стигна до 121:114 срещу "Филаделфия севънтисиксърс" след продължение.