Антъни Дейвис вкара 48 точки при драматичен успех на "Ню Орлиънс"

В най-интересния мач през нощта в Националната баскетболна асоциация (НБА) "Ню Орлиънс пеликанс" стигна до драматична победа със 114:112 при домакинството си на "Далас маверикс".

"Пеликаните" направиха страхотен обрат, като заличиха изоставане от 15 точки в третата четвърт. По този начин отборът прекъсна серия от пет поредни мача без победа.

Водеща роля за успеха на "Ню Орлиънс" имаше Антъни Дейвис. Крилото подобри върховото си постижение през сезона, като реализира 48 точки. Дейвис добави 17 борби и четири асистенции.

Пореден силен мач направи гардът на "Далас" Лука Дончич. Словенецът отбеляза 34 точки, като стана най-младият играч, който реализира седем тройки в един двубой (19 години и 303 дни).

В отсъствието на Леброн Джеймс "Лейкърс" загуби дербито на Лос Анджелис. Във втори пореден мач "езерняците" пропиляха двуцифрена преднина и "Клипърс" измъкна успеха със 118:107.

Лу Уилямс направи поредното си страхотно включване от пейката. Най-добрият шести играч в лигата вкара 36 точки и добави седем борби и три асистенции за малко над 30 минути игра.

В друг интересен мач Ръсел Уестбрук изведе "Оклахома сити тъндър" до победа със 118:102 при гостуването си на "Финикс сънс". Гардът беше близо до трипъл-дабъл, като завърши срещата с 40 точки, 12 борби и осем асистенции.