Григор Димитров започна новия сезон с победа

С нервно начало, но с убедителен край Григор Димитров спечели първия си мач за новия сезон. Българският тенисист победи японеца Йошихито Нишиока с 6:3, 6:4 и се класира за втория кръг на турнира от категория АТП 250 в Бризбейн.

Димитров започна мача с колебания в сервиса си и това завърза първите геймове. Още в първия си гейм българинът трябваше да се спасява от точки за пробив. Той обаче се справи с трудната задача и след близо осем минути откри резултата.

В следващия си сервис гейм шампионът от финалите на АТП за 2017 г. отново имаше проблеми, но успя да измъкне второ поредно трудно подаване. След това той значително стабилизира подаването си, проби съперника бързо след това и си осигури победата в първата част,

Втората част започна много равностойно. Нишиока успя да държи равенството до 2:2, но след това Димитров отговори с три поредни гейма в своя полза и до голяма степен реши мача.

Нишиока намали изоставането си само до един гейм при 4:5, но, сервирайки за победата, Димитров показа железни нерви и приключи мача в своя полза след малко повече от час игра.

Във втория кръг Димитров ще се изправи срещу победителя от мача между американеца Тенис Сандгрен и австралиеца Джон Милман.