Когато нямаш свободен съотборник... подаваш си топката в гърба на съперник. До този хитър ход прибегна Бен Симънс от "Филаделфия севънтисиксърс" при победата над "Лос Анджелис клипърс" със 119:113. Гардът реализира решителен кош 14.1 секунди преди края на мача.

"Филаделфия" имаше владение на топката в близост до коша на домакините от Лос Анджелис, но никой съотборник на Симънс не се откри. Докато Сидариъс Торнуол беше с гръб към него и следеше дали съперник ще се освободи от заслон, Симънс удари топката в гърба му и се устреми към коша.

Изпълнението на Симънс бързо привлече вниманието в Youtube и попадна в класацията на вечерта, изготвена от НБА. Симънс завърши с 14 точки, осем асистенции и девет борби.

Звездата на "Севънтисиксърс" Джоел Ембийд се завърна след отсъствие заради контузия. Центърът вкара 28 точки и овладя 19 борби.

"Филаделфия" заема четвърто място на Изток с 24 победи и 14 загуби. "Ножиците" са седми в Западната конференция, като има 21 победи и 16 поражения.

В друга среща от програмата в Новогодишния ден "Торонто раптърс" победи "Юта джаз" със 122:116. Звездата на канадците Кауай Ленърд отбеляза върховите в кариерата си 45 точки, за да може тимът му да вземе 28-а победа от 39 мача.

Ленърд вкара 19 точки само в третата четвърт и беше с решителна роля за победата. Той реализира 16 от 22 опита за стрелба, макар да не вкара нито веднъж от тройката. Крилото беше точен при 13 от 17 заставания на наказателната линия.

В 14-и пореден мач Ленърд вкара 20 или повече точки. Силен двубой направи и Паскал Сиякам, който реализира дабъл-дабъл с 28 точки и 10 борби.

Кауай Ленърд вкара рекордните в кариерата си 45 точки

"Портланд трейлблейзърс" победи "Сакраменто кингс" със 113:108 след продължение. Центърът Юсуф Нуркич направи много силен мач с дабъл-дабъл – 24 точки и 23 борби. Той добави още седем асистенции, пет откраднати топки и пет чадъра. "Портланд" навакса изоставане от девет точки три минути преди края на редовното време, за да стигне до продължения.

Деймиън Лилард вкара 25 точки, а резервата Сет Къри – 18.