"Юнайтед" продължи възхода си с четвърта поредна победа при Солскяр

Манчестър юнайтед" затвърди отличното си представяне при новия си мениджър Оле Гунар Солскяр и постигна четвърта поредна победа, откакто норвежецът застана начело на тима. "Червените дяволи" надвиха "Нюкасъл" с 2:0 като гост с попадения на Ромелу Лукаку и Маркъс Рашфорд.

С победата "Юнайтед" събра 38 точки, като остава шести в класирането на три зад "Арсенал".

Мениджърът Солскяр пък е едва вторият в историята на "Юнайтед" с четири поредни победи в първите си мачове. Той се нареди до легендата сър Мат Бъзби, който започва кариерата си с пет поредни успеха.

Тимът запази и първата си суха мрежа, откакто Солскяр е начело. Освен това тимът е с перфектен баланс в празничната програма на Висшата лига, като премина през най-натоварения период с четири победи от четири срещи.

"Нюкасъл" остава 15-и с 18 точки, като е само с две повече от първия в зоната на изпадащите "Саутхемптън". Мениджърът на "свраките" Рафаел Бенитес имаше четири поредни победи над "Юнайтед" в домакински мачове, но този път загуби.

През първата част "червените дяволи" имаха голямо предимство, като владееха топката в близо 75% от времето. Футболистите на Оле Гунар Солскяр обаче не успяха да създадат голяма опасност пред вратаря на "Нюкасъл".

Единственият момент, в който Мартин Дубравка трябваше да се намесва беше в 30-ата минута, когато Хуан Мата изскочи срещу него, но вратарят изби.

Антони Марсиал и Маркъс Рашфорд бяха много активни за "Юнайтед", като няколко пъти комбинираха на скорост, но не успяха да застрашата вратата на "свраките". От своя страна домакините разчитаха на контраатаки и скорост по крилата.

Централният нападател Соломон Рондон се дърпаше към центъра на терена, за да освобождава празни пространства за съотборниците си. Три пъти по този начин на добра позиция се озова Кристиян Ацу, но в първите два случая стреля слабо, а при последната възможност реши да центрира и сгреши.

В началото на втората част Рафаел Бенитес предприе промяна, която веднага доведе до ефект в неговия тим. Джонджон Шелви се появи на терена и това помогна на "свраките" да изнесат играта в по-предни позиции.

В 60-ата минута Шелви изведе Айосе Перес на отлична позиция в наказателното поле, но испанецът се забави и не успя да отправи удар.

Краткият устрем на домакините секна в 64-ата минута, когато "Юнайтед" поведе. Рашфорд стреля от пряк свободен удар, а вратарят на "Нюкасъл" Дубравка не се намеси добре, като само отби топката. Тя попадна в Ромелу Лукаку и белгиецът без проблем я вкара в мрежата – 0:1.

Лукаку вкара само 38 секунди след появата си на терена.

Лукаку се разписа само 38 секунди след влизането си на терена на мястото на Антони Марсиал. Белгиецът вкара във тори пореден мач, в който влиза от пейката.

След попадението "Нюкасъл" опита да отговори, но отново не се възползва от няколко ситуации, които се откриха пред нападателите в бяло и черно.

Вместо това "Юнайтед" показа отлична ефективност в предни позиции и десет минути преди края на редовното време стигна до втори гол. Негов автор стана Рашфорд, който ознаменува добрата си игра с попадение.

Английският национал получи хубаво подаване от Алексис Санчес и прокара топката край Дубравка.

В добавеното време "червените дяволи" можеха да направят победата си още по-изразителна, но Пол Погба изпусна на празна врата при една бърза контраатака.

"Челси" не успя да се доближи до "Манчестър сити" и "Тотнъм".

В друг мач от програмата на Висшата лига "Челси" не успя да победи да победи "Саутхемптън" у дома и завърши 0:0. Тимът на Маурицио Сари беше в серия от два поредни успеха, но равенството не му позволи да се доближи до "Манчестър сити" и "Тотнъм".

Сините отправиха общо 17 удара в срещата, но не успяха да преодолеят дебютанта на вратата на "светците" Ангъс Гън. Младият вратар направи шест спасявания в мача, за да помогне за точката.