Без Леброн Джеймс "Лейкърс" допусна трета загуба в последните четири мача

Лос Анджелис лейкърс" допусна третата си загуба от последните четири мача в НБА. "Езерняците" отстъпиха със 100:107 при домакинството си на "Оклахома сити тъндър".

В отсъствието на контузените Леброн Джеймс и Раджон Рондо "Лейкърс" не успя да се справи срещу една от най-стабилните защити в НБА. Допълнително предизвикателство се оказа травмата на Кайл Кузма, която го извади от игра през второто полувреме.

Мачът беше равностоен и оспорван, като двата състава няколко пъти си разменяха водачеството. В началото на четвъртата част домакините водеха с пет точки, но "Тъндър" влезе в силна серия и след 11 безответни точки взе добра преднина. Постепенно в края гостите я увеличиха и спечелиха.

Пол Джордж имаше ключова роля за успеха, като приключи с 37 точки, четири борби и две асистенции.

"Лейкърс" е осми в Западната конференция с 21 победи и 17 загуби. "Оклахома сити тъндър" е трети с 24 успеха и 13 поражения.