"Лейкърс" допусна нова загуба без Леброн Джеймс

Лос Анджелис лейкърс" допусна нова загуба в НБА при отсъствието на голямата си звезда Леброн Джеймс. "Езерняците" отстъпиха със 112:119 у дома срещу "Ню Йорк никс", който се намираше в серия от осем поредни поражения.

Джеймс пропусна пети пореден мач заради разтежение в слабините. 34-годишният баскетболист се контузи при победата срещу шампиона "Голдън стейт уориърс" на Коледа. В петте срещи, в които той не взе участие, "Лейкърс" записа четири загуби.

Тимът от Ел Ей допусна поражение срещу "Ню Йорк", въпреки че гостите завършиха с едва 37.4% успеваемост в стрелбата. Играчите на "Никс" направиха много по-малко грешки - 6 срещу 16, и по-малко лични нарушения - 20 срещу 27, а ключова се оказа ефективността им от наказателната линия - 34/41 (83%) срещу 15/20 (75%).

"Лейкърс" изигра много слаба първа четвърт, която загуби с 25:39. "Езерняците" наваксаха изоставането си и дори поведоха с шест точки преди последните 12 минути, след като печелиха втората част с 34:33 и третата с 33:23.

В последната четвърт се стигна до няколко изравнявания и обрати в резултата, преди с два коша на Енес Кантер "Никс" да отвори разлика от шест точки преди финалните 33 секунди.

Кантер беше най-полезен за победителите с 16 точки, 15 борби, три чадъра и три асистенции за 27 минути. Тим Хардауей мл. завърши с 22 точки, Трей Бърк добави 16 точки, а Емануел Мудиай се отличи с 15 точки, седем борби и шест асистенции.

За "Лос Анджелис" най-резултатен беше Брандън Инграм с 21 точки. Още трима от стартовата петица завършиха с двуцифрен точков актив - Кентейвиъс Колдуел-Поуп с 19 точки, Джавел Макгий с 18 и Лонзо Бол със 17.

"Езерняците" допуснаха 18-а загуба в 39 мача. Те остават на осмата позиция в Западната конференция. Лидер е "Денвър нъгетс" с 25 победи и 11 поражения, следван от "Оклахома сити тъндър" (25-13), "Голдън стейт уориърс" (25-14) и "Хюстън рокетс" (22-15).

"Ню Йорк" е предпоследен в Източната конференция след десетата си победа от 39 мача. С по-слаби показатели в НБА са само миналогодишният финалист "Кливланд кавалиърс" (8-31) и "Финикс сънс" (9-31), който е последен на запад.