"Нефтохимик" започна успешно защитата на волейболната купа след драма с ЦСКА

Нефтохимик" започна защитата на титлата си от Купата на България по волейбол с драматичен успех срещу водача в първенството ЦСКА. Тимът на Найден Найденов се наложи с 3:2 (17:25, 25:22, 25:21, 25:27, 15:11) в зала "Васил Левски" в Пазарджик, където се провеждат финалите в турнира.

С успеха си "Нефтохимик" се класира за полуфиналите, където ще играе с "Добруджа". Мачът е в събота от 15.30 ч., а по-рано отборът от Добрич отстрани с 3:1 (21:25, 25:21 , 25:22, 25:20) "Пирин" (Разлог).

Другият финалист в турнира ще бъде определен от двойките "Хебър" (Пазарджик) - "Марек" (Дупница) и "Монтана" - "Левски". Двубоят за титлата е в неделя от 18.30 ч.

Двата отбора си размениха по един гейм, като ЦСКА поведе след 25:17, а "Нефтохимик" взе втората част с 25:22.

В началото на третата част силно включване и дълга серия на сервис на 16-годишния Денис Карягин даде голяма преднина на шампионите. "Нефтохимик" задържа аванса си до края на гейма и го спечели с 25:21.

Устремът се пренесе в четвъртата част, като тимът от Бургас поведе с 15:9. ЦСКА обаче съумя да се върне в мача със серия от седем поредни точки, а в края на гейма отново съкрати изоставане.

В крайна сметка червените измъкнаха завързаната част с 27:25 и вкараха двубоя в тайбрек. В него играчите на "Нефтохимик" бяха по-концентрирани и стигнаха до победата.