"Уест хем" задълбочи проблемите на "Арсенал"

Уест хем" затвърди лошата форма на "Арсенал" след победа с 1:0 в първия двубой от 22-ия кръг на Висшата лига. Деклар Райс отбеляза единствения гол в 48-ата минута, за да донесе първа победа на "чуковете" срещу този съперник от 2015 г.

"Арсенал" отново показа огромни слабости в защита, а в този мач направи и твърде малко в атака, за да стигне поне до равенство. "Уест хем" беше по-стабилният отбор през по-голямата част от мача и закономерно спечели трите точки.

"Чуковете" записаха деветата си победа от началото на сезона и се изкачи на осмо място. Тимът на Мануел Пелегрини събра 31 точки, колкото има и седмият "Лестър", но с мач по-малко. "Уотфорд" и "Уулвърхемптън", които също тепърва ще изиграят мачовете си от 22-ия кръг, допълват топ 10 с по 29 точки.

"Арсенал" допусна пета загуба за сезона и има само с една победа в последните си четири мача във Висшата лига. Тимът на Унай Емери остава пети с 41 точки, но може да бъде догонен от "Манчестър юнайтед", който има 38 точки преди гостуването си на "Тотнъм" в неделя от 18.30 часа.

Двубоят между "Уест хем" и "Арсенал" беше белязан от завръщането на Самир Насри в елита на английския футбол.

Френският халф, който изтърпя наказание за нарушаване на антидопинговите правила, изигра първия си мач във Висшата лига от август 2016 г.

Бившият играч на "Арсенал" и "Манчестър сити" имаше основна заслуга за победата на "Уест хем". Той асистира за гола на Деклар Райс и през целия мач се справяше много добре с организирането на играта в атака на домакините.

"Арсенал" започна по-добре мача и можеше да поведе, но Александър Лаказет пропусна отлична възможност. След 20-ата минута "Уест хем" започна да взима надмощие. Андерсон и Насри бяха много активни и тормозеха колебливата отбраната на гостите.

В края на първото полувреме защитата на "артилеристите" се пропука при центриране от корнер. Райс обаче пропусна да отбележи с глава от удобна позиция. Централният защитник се реваншира само три минути след почивката. Гранит Джака допусна грешка, като изчисти лошо топката в краката на Насри. Французинът продължи към Райс, който с чудесен удар намери горния десен ъгъл на вратата.

Джака допусна петата си грешка през сезона, довела директно до гол на съперника. Нито един друг играч във Висшата лига няма толкова голям брой.

След гола "Арсенал" пое контрол върху владението на топката, но трудно стигаше до чисти положения в наказателното поле на "Уест хем".

Гостите разчитаха основно на удари от дистанция, но Пиер-Емерик Обамеянг, Матео Гендузи и Алекс Иуоби не намериха целта.

В края "артилеристите" стигнаха до гол, но той правилно беше отменен заради засада на Лоран Кошчелни.