"Челси" се справи с "Нюкасъл" и се утвърди в топ 4

Челси" взе трудна домакинска победа с 2:1 срещу "Нюкасъл" в последния съботен мач от 22-ия кръг на Висшата лига. Сините се възползваха от грешната стъпка на "Арсенал" и се утвърди на четвъртото място.

"Челси" събра 47 точки след 14-ата си победа в шампионата. Лондончани се откъснаха с шест точки пред "Арсенал" и с девет пред шестия "Манчестър юнайтед", който гостува на "Тотнъм" в неделя.

Тимът на Маурицио Сари се доближи само на една точка от "шпорите", на три от шампиона "Манчестър сити", който играе с "Уулвърхемптън" в понеделник, и на десет от лидера "Ливърпул".

Два красиви гола на Педро и Уилиан след отлични асистенции на Давид Луис и Еден Азар донесоха победата на "Челси". "Нюкасъл" изравни веднъж в края на първото полувреме чрез Киърън Кларк. В последните минути "свраките" дори можеха да стигнат до точка, но Саломон Рондон пропусна чудесен шанс.

Азар отново започна на върха на атаката, Педро и Уилиан действаха по крилата, а Канте, Жоржиньо и Ковачич беше тройката в центъра. "Челси" правеше доста грешки при разиграването на топката в средата на терена, но подаванията от дълбочина на Давид Луис носеха сериозна опасност.

В 8-ата минута бразилският защитник изведе Педро зад защитата с 50-метров пас. Испанецът овладя на гърди и технично прехвърли вратаря Мартин Дубравка.

След гола "Челси" не успя да създаде друга добра ситуация, с която да увеличи аванса си, и постепенно започна да отстъпва инициативата.

В 35-ата минута "Нюкасъл" имаше отличен шанс да изравни. Рондон спечели първа топката и изведе Айозе Перес зад защитата, но испанецът не успя да нанесе добър удар, притиснат от Сесар Аспиликуета.

Само пет минути по-късно "свраките" стигнаха до гол. Мат Ричи центрира от корнер, а Кларк отбеляза със страхотен удар с глава.

"Челси" започна много силно втората част. Само 70 секунди след началото на полувремето Дубравка спаси силен удар на озовалия се зад защитата Педро.

В 55-ата минута испанецът отново получи възможност да стреля от чиста позиция след подаване на Алонсо, но го направи твърде слабо в средата на вратата.

Минута по-късно натискът на домакините даде резултат. Азар задържа отлично топката пред наказателното поле и подаде вляво към Уилиан. Бразилецът си нагласи топката на десния крак и със страхотен фалцов удар намери горния далечен ъгъл.

След гола "Челси" започна да задържа по-добре топката и почти не даваше шансове на "Нюкасъл" да стигне до опасна ситуация пред Кепа Арисабалага. В 65-ата минута Уилиан пропусна добра възможност да реши всичко с трети гол.

В 85-ата минута "Нюкасъл" дочака своя шанс, но Рондон го пропусна. При центриране отдясно той надскочи Аспиликуета и стреля с глава, но малко встрани от вратата.