Хардън прати рекорд на Кобе Брайънт в историята след 57 точки срещу "Мемфис"

Джеймс Хардън стана баскетболистът с най-много поредни мачове в историята на НБА с 30 или повече точки. Гардът на "Хюстън рокетс" се отчете с 57 при победата над "Мемфис гризлис" със 112:94. Това беше 17-и пореден двубой за звездата на "ракетите" с 30 или повече точки.

Така Хардън праща в историята постижението на Кобе Брайънт (16).

Началото в "Тойота сентър" беше за гостите от "Мемфис", които водеха със седем точки, но в началото на втората четвърт "ракетите" се разиграха и бързо се откъснаха. Втората, третата и четвъртата четвърт завършиха с аванс за "Хюстън", който се изкачи до четвърто място на Запад. Тимът има 25 победи и 18 поражения.

"Ракетите" бяха без Клинт Капела, Крис Пол и Ерик Гордън, но Хардън поведе съотборниците си. Тимът спечели осем от последните си 10 срещи.

Хардън реализира 57-те си точки само за 34 минути на паркета. Той вкара 17 от 33 опита за стрелба, включително шест от 15 от тройката. Гардът реализира и 17 от 18 пъти от наказателната линия. Лидерът на "Хюстън" се отчете още с девет борби и две асистенции.

За "Мемфис" Майк Конли завърши с 14 точки, седем борби и седем асистенции, Марк Гасол с едва пет точки и седем борби.

В друг интересен мач от нощта "Сан Антонио спърс" изненадващо загуби като домакин от "Шарлът хорнетс" с 93:108. В своята "Ей Ти ен Ти сентър" "шпорите" допуснаха второ поредно поражение и общо 20-о за сезона в 45 мача дотук.

Тимът на Грег Попович е седми в Западната конференция, докато със своята 20-а победа "Шарлът" е осми на изток.

Кемба Уокър изигра много силен мач за "стършелите", като завърши с 33 точки, пет асистенции и четири борби. За "шпорите" най-резултатен беше Ламаркъс Олдридж с 28 точки и 10 борби.

Антъни Дейвис изигра поредния си впечатляващ мач.

"Ню Орлиънс пеликанс" победи "Лос Анджелис клипърс" със 121:117 в много оспорван мач на Запад. Със силни втора и трета четвърт обаче "пеликаните" измъкнаха успеха, който е 21-и за тях от началото на сезона. Тимът е 12-и в конференцията, след като има и 23 поражения.

"Клипърс" продължава да се движи в зоната на плейофите, заемайки шесто място с 24 победи и 19 поражения. Тимът обаче е в серия от три поредни загуби.

Антъни Дейвис беше над всички в двубоя с дабъл-дабъл. Центърът реализира 46 точки и овладя 16 борби. Той реализира 16 от 34 опита за стрелба, включително две от пет от зоната за три точки. Дейвис не сгреши нито веднъж при 12-те си изстрела от наказателната линия.

Джулиъс Рандъл добави 27 точки, а Монтрел Харел записа дабъл-дабъл за "Клипърс" - 26 точки и 10 борби.