"Лудогорец" започна контролите със загуба от десетия в Румъния

© Архив, LAP.bg

Лудогорец" допусна загуба в първата си контрола от зимната подготовка в турския курорт Белек. Българският шампион отстъпи с 1:3 срещу десетия в румънското първенство "Ботошани".

"Лудогорец" поведе в 12-ата минута след удар от далечна дистанция на левия бек Натанел. "Ботошани" изравни в 36-ата минута чрез капитана си Андрей Бурчъ. През второто полувреме румънците осъществиха обрат с попадения на Лоран Фюльоп и Кътълин Голофка.

Старши треньорът на "Лудогорец" Антони Здравков заложи в стартовия състав на Хорхе Броун, Лукас Саша, Георги Терзиев, Рафаел Форстър, Натанаел, Густаво Кампаняро, Мей Махлангу, Джоди Лукоки, Доминик Янков, Вандерсон и Яцек Горалски.

Тимът от Разград започна силно и създаде отличен шанс за гол в десетата минута, но Янков го пропусна. Все пак две минути по-късно българският отбор поведе. Натанел напредна отляво, влезе навътре, нагласи си топката на десния крак и с хубав шут по диагонала я изпрати в далечния ъгъл.

Последваха силни минути за "Ботошани". В средата на полувремето Броун спаси опасен шут от фаул на Ервин Онженда, а минута по-късно топката срещна гредата на "Лудогорец" след удар с глава на Бурчъ.

Усилията на "Ботошани" дадоха резултат в 36-ата минута. Корбан центрира, а Бурчъ беше изпуснат от защитниците на "Лудогорец" и отбеляза с глава. Пет минути по-късно груба грешка на Кампаняро даде шанс на румънския тим да поведе, но Роман не се възползва.

Здравков смени целия състав през второто полувреме, като в игра се появиха Даниел Наумов, Сисиньо, Антон Недялков, Яцек Горалски, Абел Анисе, Светослав Дяков, Марселиньо, Димо Бакалов, Адриан Попа, Давид Рибейро и Клаудиу Кешеру.

На терена влезе и Жоао Пауло, който в средата на второто полувреме смени получилия контузия Горалски. Полският халф извади рамото си, което пък наложи Дяков да довърши мача като централен защитник.

"Лудогорец" можеше да поведе през втората част, но вратарят на "Ботошани" Едуард Пап спаси удари на Рибейро и Попа. Като цяло обаче играта на българския шампион не се получаваше, а няколко сериозни грешки в защита доведоха до обрат.

В 64-ата минута Фюльоп беше изведен зад защитата от Диего Фабрини, излъга вратаря Наумов и отбеляза в опразнената врата. Само четири минути по-късно "Ботошани" стигна до трето попадение. Фюльоп отново беше изведен от Фабрини и стреля, а Голофка довкара топката на метър от голлинията.

В оставащите минути и двата отбора имаха доста възможности за гол, но не се възползваха.

Следващата контрола на "Лудогорец" е срещу унгарския "Хонвед" на 18 януари. След това разградчани ще играят с румънския "Клуж" (22 януари), полския "Лехия" (25 януари), руския "Ахмат (1 февруари) и сръбския "Цървена звезда" (2 февруари).