Хардън вкара 58 точки, но "Хюстън" загуби драматично от "Бруклин нетс"

Най-полезният играч в НБА (MVP) за миналия сезон Джеймс Хардън продължи с невероятното си представяне, като реализира 58 точки в срещата на неговия "Хюстън рокетс" с "Бруклин нетс". "Ракетите" обаче загубиха драматично със 142:145 в своята зала "Тойота сентър".

Хардън записа рекордни точки за сезона, като продължи със серията си от 18 поредни срещи с 30 или повече точки. Във втори пореден мач той минава границата от 50, а освен това добави 10 борби и шест асистенции. Звездата на "Хюстън" реализира 16 от общо 34 стрелби, като беше 5-19 от тройката. Той пропусна само два пъти от 23 изстрела от наказателната линия.

Двубоят беше много оспорван, като след първото полувреме "мрежите" водеха с осем точки. В третата четвърт "Хюстън" обърна резултата, като реализира 40 точки срещу 23 за "Бруклин". Последните 12 минути бяха още по-драматични, но в крайна сметка след 131:131 се стигна до продължение.

"Ракетите" натрупаха аванс от седем точки, но след много силна игра на Спенсър Дънуиди "Бруклин" успя да обърне. Плеймейкърът на "мрежите" реализира 25 от всичките си 33 точки в последната четвърт и в продължението. В заключителните 27 секунди от редовното време Дънуиди вкара три тройки.

В двубоя беше записан и рекорд по изстрели от тройката, като "Хюстън" пробва общо 70 пъти, от които реализира 23 пъти.

Поражението е трето в последните пет срещи за "Рокетс", които са с баланс от 25 победи и 19 загуби, като заемат пето място в Западната конференция. "Бруклин" е седми на Изток с 23 победи и 23 загуби.

В един от най-интересните мачове за вечерта "Голдън стейт уориърс" победи "Ню Орлиънс пеликанс" със 147:140. Стеф Къри беше над всички като вкара 41 точки, включително 23 само в третата четвърт.

Племейкърът на шампионите реализира девет тройки от 17 изстрела, като беше общо 11-22 от игра и не пропусна нито веднъж от 10 опита от наказателната линия. Къри добави пет борби и три асистенции.

С "дабъл-дабъл" - 30 точки и 15 борби се отчете Кевин Дюрант, а Клей Томпсън вкара 19 точки. За "пеликаните" Антъни Дейвис беше с "дабъл-дабъл" - 30 точки и 18 борби, като добави и седем асистенции. Никола Миротич вкара 29, а Джру Холидей – 25.

"Пеликанс" загубиха от "воините" за 22 път в последните 24 срещи между двата тима. "Голдън стейт" е лидер на Запад с 31 победи и 14 загуби, а "Ню Орлиънс" е с малки шансове за плейофите, като заема едва 12-о място с отрицателен баланс – 21:24.

В дербито на Изток "Бостън селтикс" победи "Торонто раптърс" със 117:108 в своята зала "ТиДи гардън". Ключова за победата се оказа серия на "келтите" от 11:0 в последната четвърт, с която те пречупиха съперника си.

Кайри Ървинг завърши с 27 точки и рекордните в кариерата си 18 асистенции. "Бостън" прекъсна серия от три поредни загуби и нанесе първо поражение на "Торонто" от пет срещи. Ал Хорфърд помогна за успеха с 24 точки, а Гордън Хейуърд добави 18.

За "Торонто" Кауай Ленърд се отчете с 33 точки, а центърът Серж Ибака с "дабъл-дабъл" - 22 точки и 10 борби.

"Бостън" е пети в Източната конференция с 26 победи и 18 загуби, а "Торонто" заема второ място с баланс 33-13. Лидер е "Милуоки", който записа 32-а победа в 44 срещи. "Елените" надиграха "Мемфис гризлис" със 111:101 след силен мач на Янис Антентокумбо – 27 точки и 11 борби.