"Лудогорец" спечели в резултатен мач срещу унгарци, Попа вкара първи гол

Лудогорец" спечели първа победа за 2019 г. Шампионите се наложиха с 4:2 срещу унгарския "Хонвед" в приятелска среща.

Българският първенец получи ранен гол след грешка, но още до 33-ата минута направи обрат с три гола чрез Козмин Моци от дузпа, Натанаел и Адриан Попа. За новопривлечения румънец това беше първи гол с екипа на "Лудогорец".

След почивката "Хонвед", в чийто състав беше бившият играч на ЦСКА Тончи Кукоч, намали. С гола на Якуб Швиерчок "Лудогорец" спечели.

В първата си контрола воденият от Антони Здравков състав загуби с 1:3 от "Ботошани".

За разлика от предходния двубой с румънския тим, този път шампионите на България бяха по-убедителни. Срещата започна с грешка в защита и гол за "Хонвед", но в 11-ата минута Козмин Моци изравни от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Сисиньо.

Само пет по-късно Натанаел се разписа при куриозна ситуация. Левият бек опита да центрира, но топката изненада вратаря на унгарците и влезе в мрежата.

Десетина минути преди почивката Адриан Попа завърши многоходова атака, с която реализира първия си гол, откакто се присъедини към тима. През втората част на терена се появи и последното ново попълнение Пламен Илиев, който беш купен от "Астра" (Гюргево).

Десет минути след появата си на терена Илиев трябваше да вади топката от своята мрежа. Това стана след удар с глава на 17-годишния Доминик Чипф, който засече центриране на Тони Кукоч. Все пак десет минути преди края "Лудогорец" вкара четвърти гол чрез Якуб Шверчок, след асистенция на Лукас Саша.

Следващата проверка е след четири дни, когато шампионите срещат лидера в Румъния "Клуж".