Серена Уилямс стигна втората седмица в Мелбърн след само девет загубени гейма

Носителката на 23 титли от Големия шлем в тениса Серена Уилямс продължи силното си представяне на Australian Open и с голяма увереност достигна до четвъртия кръг. Американката спечели с 6:2, 6:1 срещу украинската тийнейджърка Даяна Ястремска.

Седемкратната шампионка от Мелбърн стигна осминафиналите след едва девет загубени гейма в трите си мача досега. Най-напред тя записа рекордно бърз успех за 48 минути при 6:0, 6:2 срещу Татяна Маря, а след това се наложи с 6:2, 6:2 срещу Южени Бушар.

За място в четвъртфиналите Уилямс ще спори с победителката от мача между сестра си Винъс Уилямс и най-високо поставената в схемата Симона Халеп.

Серена Уилямс нямаше никакви затруднения срещу 18-годишната Ястремска. Американката имаше голямо преимущество във всички показатели. Тя изпълняваше по-добре сервис, направи 20 печеливши удара срещу 14 на съперничката си, а украинката допусна двойно повече непредизвикани грешки (26 срещу 13).

Мачът започна вихрено за Уилямс, която след два пробива поведе с 4:0 и леко взе сета. Във втория Ястремска взе първия си сервис-гейм за 1:0, но натам американката влезе в серия от шест поредни гейма и това я изведе до победата.

След последната точка седемкратната шампионка впечатли с окуражителните си думи към младата си съперничка. "Недей да плачеш, справи се чудесно", каза тя на Ястремска.

Шампионката от US Open Наоми Осака също вече е в осминафиналите. Японката направи обрат за 5:7, 6:4, 6:1 срещу 27-ата в света Су Вей Хсие.