"Левски" завърши наравно в първата си контрола в Кипър

Джордан Н'Кололо вкара за "Левски".

© facebook.com/levskiofficial

Левски" започна зимната подготовка с равенство 1:1 срещу руския УФА. Сините и съперникът им не успяха да се победят в мач, който предложи доста голови положения и интересни моменти. За "Левски" се разписа каращият проби Джордан Н’Кололо, а за УФА се разписа Лавро Бизяк.

Каращите проби Н’Кололо и Магнар Йодегард започнаха като титуляри. От първата минута стартира и Николай Михайлов, който се завърна в "Левски" през декември. От началото сините имаха няколко добри възможности, докато на Михайлов почти не му се налагаше да се намесва.

В 21-ата минута Габриел Обертан финтира няколко играчи на УФА, но беше фаулиран на около 23 метра от вратата. Н’Кололо застана зад топката и с технично изпълнение откри за "Левски".

На почивката сините направиха общо осем промени, като само Паулиньо, Обертан и Давид Яблонски запазиха местата си. Въпреки това след грешка на Давиде Мариани се стигна до дузпа за УФА. Халфът върна топката към вратаря Николай Кръстев в 57-ата минута, но тя беше пресечена, след което стражът направи нарушение.

Лавро Бизяк беше точен от 11-те метра и изравни.

До края на срещата нови попадения не паднаха, а от "Левски" 90 минути записа единствено Давид Яблонски. Сините имаха проблеми в заключителните минути, когато действаха колебливо в отбрана.

Следващата контрола за тима на Славиша Стоянович е на 25 януари срещу китайския "Хенан".