"Дортмунд" премина труден тест в Лайпциг и пак поведе с шест точки на "Байерн"

Лидерът в Бундеслигата "Борусия" (Дортмунд) възстанови аванса си на върха от шест точки, след като победи трудно "Лайпциг" с 1:0. Вестфаленци надвиха местния тим с попадение на халфа Аксел Витсел още преди почивката.

Съставът на Люсиен Фавър отново се откъсна пред "Байерн", който в петък победи и беше съкратил разликата.

"Борусия" откри в 19-ата минута, когато белгиецът Витсел се разписа с удар от въздуха след корнер. Лукаш Пишчек игра с топката, но само я отклони към съотборника си, който се разписа в мрежата на Петер Гулаши.

През втората част "Лайпциг" беше по-активният тим на терена и имаше няколко възможности да стигне поне до равенството. Футболистите на Ралф Рангник отправиха четири точни удара само през вторите 45 минути, но защитата на "Дортмунд" се справи.

След 18 кръга "Борусия" е лидер с 45 точки, а "Байерн" е с 39. "Лайпциг" остава четвърти с 31 точки, като изостава с пет от третия "Борусия" (Мьонхенгладбах).