ЦСКА загуби от деветия в Унгария във втората си контрола

Тимът на Нестор ел Маестро загуби с 1:3 от "Академия Пушкаш"

ЦСКА допусна поражение във втората си контрола от зимния подготвителен лагер в Испания. Червените отстъпиха с 1:3 срещу деветия в унгарското първенство "Академия Пушкаш".

Старши треньорът на ЦСКА Несто ел Маестро стартира мача с Витаутас Черниаускас, Стойчо Атанасов, Божидар Чорбаджийски, Стивън Перейра, Борис Секулич, Жанио Бикел, Кристиян Малинов, Рубен Пинто, Едвин Джеси, Енрике Рафаел и Али Соу.

През първото полувреме двата отбора създадоха малко голови положения и се оттегли на почивка при нулево равенство.

Промените се отразиха негативно на ЦСКА и червените допуснаха три бързи гола. Арабули откри резултата в 54-ата минута, а осем по-късно Латифи увеличи аванса на "Академия Пушкаш". В 65-ата минута унгарците поведоха с 3:0 след гол на Трайковски.

Минута по-късно на терена се появи Кирил Десподов, който оживи играта на ЦСКА. В 77-ата минута влезе и друг от основните играчи на тима - Тиаго Родригес. Четири минути по-късно той върна един гол след хубаво подаване на Пинто.

Централният нападал Мауридес не беше част от състава на ЦСКА. По-рано днес се появиха информации, че бразилецът е продаден на австрийския "Рапид" (Виена).