Хардън впечатли с рекордните 61 точки срещу "Ню Йорк никс" (видео)

Джеймс Хардън продължава с невероятното си представяне през сезона в НБА, след като реализира 30 или повече точки в 21-и пореден мач. Звездата на "Хюстън рокетс" отбеляза рекордните в кариерата си 61 при успеха със 114:110 над "Ню Йорк никс".

Гардът изпревари Кобе Брайънт наскоро, а серията му е четвъртата най-дълга в цялата история на НБА. Повече поредни мачове с 30 или повече точки има единствено легендарният Уилт Чембърлейн. Той реализира в 25 срещи през сезон 1960-1961, 31 през 1961-1962 и 1962-1963, както и 65 през сезон 1961-1962.

Освен това 61 точки е най-доброто постижение дотук през сезона. Преди това Кемба Уокър от "Шарлът хорнетс" беше вкарал 60 на 17 ноември. Хардън изравнява Брайънт по друг показател – той става вторият, вкарал 61 точки на "Никс", след като бившият гард на "Лос Анджелис лейкърс" го направи през 2009 г.

Хардън реализира 19 точки още в първата четвърт, а на почивката беше с актив 36. Той прекара на паркета точно 40 минути, като реализира 17 от 38 стрелби, включително пет от 20 от тройката. Хардън застана на наказателната линия 25 пъти и вкара 22 от тях. Звездата на "ракетите" завърши с дабъл-дабъл, като овладя 15 борби.

Ерик Гордън добави 20 точки, но вкара много важна тройка само девет секунди преди края на срещата.

За "Никс" Алонзо Трир вкара 31 точки, а Тим Хардуей-младши – 21.

"Хюстън" заема пето място в Западната конференция с 27 победи и 20 загуби. "Ню Йорк" е без шанс за плейофите на Изток, като е 14-и с едва 10 победи и 36 поражения.

В друг много интересен мач "Филаделфия 76" победи в своята зала "Уелс фарго сентър" гостуващия "Сан Антонио спърс" със 122:120. Джоел Ембийд отново направи много силен мач, като вкара 33 точки и овладя 19 борби.

Камерунският център записа 40-и мач с дабъл-дабъл през сезона от изиграни общо 45.

В пореден мач Джоел Ембийд се представи впечатляващо

На висота се представи и Бен Симънс, който реализира своя осми трипъл-дабъл през сезона – 21 точки, 15 асистенции и 10 борби. Джей Джей Редик добави 19 точки, а Ландри Шамет – 14. Във втори пореден мач "Филаделфия" беше без Джими Бътлър.

За "шпорите" Демар Дероузън вкара 26 точки и добави девет борби, а Руди Гей се отчете със 17 точки. Загубата е 22-а за "Сан Антонио в 49 мача, като тимът е седми на Запад.

"Филаделфия" е четвърти в Източната конференция с 32 победи и 17 поражения.

В Мемфис местният тим "Мемфис гризлис" загуби от "Шарлът хорнетс" със 107:118 в ден, белязан от много събития. Още преди мача ръководството на "гризлитата" обяви, че двете звезди Майк Конли и Марк Гасол са поставени в листата на играчите, гласени за трансфери.

Малко по-късно в съблекалнята на "Мемфис" избухна пожар, който доведе до евакуация на залата за малко. Все пак срещата се проведе, а Конли и Гасол бяха най-добрите за домакините. Гардът завърши с 31 точки, а Гасол реализира трипъл-дабъл - 22 точки, 10 асистенции и 17 борби.

За победителите от "Шарлът" Кемба Уокър вкара 22, а Никола Батум 18.