След късно пробуждане "Ювентус" направи обрат и победи "Лацио"

Кристиано Роналдо се бори с двама играчи на "Лацио"

Шампионът "Ювентус" продължи убедителния си ход към нова титла в Серия А. "Бианконерите" направиха обрат за 2:1 при гостуването си на "Лацио".

Успехът за водения от Масимилиано Алегри отбор дойде много трудно и благодарение на силни последни 15 минути.

"Лацио" поведе в 59-ата след автогол на Емре Джан. "Ювентус" трябваше да чака до 74-ата за първия си удар към и във вратата. Въпреки това гостите сътвориха обрат с головете на Жоао Кансело и Кристиано Роналдо от дузпа.

Бяло-черните увеличиха преднината си на върха и вече водят с 11 точки пред "Наполи". За "Ювентус" това беше 19-а победа от 21 мача, като шампионите продължават да са непобедени в Серия А през сезона.

"Лацио" е осми с 32 точки, но е на три от четвъртия "Милан".

Радостта на шампионите след победния гол

През първата част "бианконерите" имаха преимущество във владението на топката, но това не им помогна с нищо. "Лацио" имаше добри възможности, от които обаче не се възползва.

В 12-ата минута Уолас стреля с глава, но Войчех Шчесни спаси. Вратарят се справи и с удар на МАрко Пароло в 38-ата.

Секунди преди почивката домакините имаха нова възможност. Този път топката стигна до Чиро Имобиле в наказателното поле и той стреля, но играч на съперника блокира удара.

"Лацио" продължи да атакува и след почивката. Усилията на отбора от Рим дадоха резултат в 59-ата минута. Тогава след ъглов удар Пароло стреля, а топката се удари в Джан и влезе във вратата.

"Ювентус" се вдигна и намери отговор. В 74-ата минута шампионите направиха добра атака, при която Томас Стракоша спаси първия точен удар на съперника. Топката обаче попадна в Кансело, който изравни.

Три минути преди края Сенад Лулич извърши нарушение без топка в наказателното поле и съдията даде дузпа. Звездата Роналдо изпълни много добре в средата на вратата и донесе успеха на отбора си.