С обрат "Нюкасъл" нанесе тежък удар на "Манчестър сити"

Шампионът "Манчестър сити" понесе тежък удар във Висшата лига. "Гражданите" допуснаха обрат, като загубиха с 1:2 при гостуването си на "Нюкасъл".

Серхио Агуеро даде преднина на отбора си още в началните секунди. След почивката обаче Саломон Рондон и Мат Ричи донесоха победата на "Нюкасъл".

"Сити" остава втори на четири точки зад "Ливърпул", който в сряда приема "Лестър".

За "Манчестър сити" срещата започна по възможно най-добрия начин. Още в 24-ата секунда "гражданите" успяха да поведат чрез Агуеро. След центриране от дясно въпреки подхлъзване Давид Силва асистира към аржентинеца, който отблизо вкара.

Агуеро се разписа още веднъж в 17-ата минута. Тогава обаче попадение не беше зачетено, а вместо това Кевин де Бройне получи жълт картон. Белгиецът беше наказан, защото не изчака съдийския сигнал ори изпълнението на фаул, след което аржентинецът прати топката във вратата на съперника.

В 22-ата минута "Нюкасъл" организира хубава бърза атака, при която Кристиан Ацу стреля, но след рикошет в бранител топката прехвърли вратата. Домакините изнесоха играта по-напред, но не можаха да създадат притеснения за "Сити".

В последните минути на първата част "гражданите" отново се насочиха в атака. Те разиграваха добре и затрудниха "свраките", въпреки че не успяха да увеличат преднината си.

Скоростният гол на Серхио Агуеро в 24-ата секунда

"Манчестър сити" започна добре втората част и продължи да атакува. "Нюкасъл" обаче успя да улови една от малкото си възможности и изравни.

В 66-ата минута Рондон се възползва от подаване в наказателното поле и с хубав удар направи 1:1. В 79-ата "Нюкасъл" получи дузпа за нарушение на Фернандиньо и Ричи беше точен, за да донесе победата на отбора си.

В оставащото време "Сити" се постара да промени резултата, но без успех.