Бейл стигна 100 гола за "Реал" при успех в дербито на Мадрид

Гарет Бейл влезе в клуб 100 в "Реал" (Мадрид), като един от играчите със 100 гола за клуба. Уелсецът се разписа при успеха с 3:1 над градския съперник "Атлетико". Трите точки позволиха на "Реал" да излезе пред "дюшекчиите", заемайки второто място в Ла Лига, само на пет зад лидера "Барселона", който е и с мач по-малко.

Освен Бейл за успеха се разписаха Каземиро и Серхио Рамос. За "Атлетико" точен беше Антоан Гризман.

"Реал" нямаше успех над съперника си на "Уанда метрополитано", а освен това "Атлетико" беше в серия от седем сухи мрежи в последните девет домакинства.

Символичният гост откри след 16 минути, когато Каземиро се разписа с ефектна странична ножица. Топката отиде към бразилеца след корнер и той преодоля стрежът на "Атлетико" Ян Облак.

Домакините изравниха в 25-ата минута с попадение на Гризман. Кореа открадна топката в собствената половина от Винисиус с действия на ръба на фаула и изведе французина, за когото не беше проблем да вкара.

Още преди почивката "Реал" поведе отново с точно изпълнена дузпа от Серхио Рамос. Винисиус беше повален в наказателното поле и капитанът на "Реал" не сгреши от 11-те метра.

Крайният резултат оформи Бейл със своя 100-тен гол в 74-ата минута. Той завърши отлична контраатака след подаване на Лука Модрич. Уелсецът реализира 100 гола в едва 217 мача, откакто заигра за мадридчани.

До края на срещата "Реал" пропусна да вкара още голове, а "Атлетико" вече дори не атакуваше. Домакините дори останаха с човек по-малко заради червен картон на Томас Партей.