Кризата в "Лудогорец" се задълбочи с домакинско равенство с "Ботев" (Пловдив)

Неубедителното представяне на "Лудогорец" от началото на 2019 г. продължи с втора поредна грешна стъпка в Първа лига. И във втория си мач след подновяването първенството шампионите не спечелиха, като стигнаха до 1:1 с "Ботев" (Пловдив) у дома.

Дни след сензационното равенство с "Верея" 0:0 като гост тимът на Антони Здравков отново не беше на висота.

И двата гола на "Лудогорец арена" паднаха през втората част. Джоди Лукоки изведе шампионите напред в 47-ата минута, а Антонио Вутов изравни в 68-ата.

"През първото полувреме не стояхме добре, имаше доста пропуски при изнасянето на топката, завършващия пас. Бяхме доста статични и това повлия на играта. През второто полувреме вкарахме бърз гол, но не успяхме да стигнем до победата", каза Антони Здравков.

Според него няма проблем със създаването на положения, но липсата на голове е "повече от проблем".

"Никой не е очаквал това, а по-лошото е, че не бяхме на ниво. Промяната, която трябва да дойде, е да си вкарваме положенията. Също така да сме по-концентрирани."

Здравков обяви, че не се притеснява за поста си въпреки неубедителното представяне на отбора. "Треньорската работа е такава, че промени има. Аз не се притеснявам дали ще ме сменят, или ще остана. По-важното е да работя така, че отборът да се представя по-добре."

Треньорът на "Лудогорец" предприе една промяна след равенството с "Верея", като извън състава остана капитанът Светослав Дяков, а вместо него започна Лукас Саша. "Ботев" излезе без централен нападател, като Антонио Вутов играеше на върха, а Феребори Доре остана на пейката.

През първата част гостите от Пловдив действаха прибрано в своята половина, разчитайки на контраатаки. Именно жълто-черните имаха чисто положение, но не успяха да го вкарат. Макар че притежаваше топката през повечето от първата част, "Лудогорец" така и не стигна до точен удар. За 45 минути шампионите отправиха пет удара, но нито един от тях не попадна в очертанията на вратата.

След почивката шампионите вдигнаха оборотите и бързо стигнаха до гол. Това се случи в 47-ата минута, когато Джоди Лукоки засече центриране на Антон Недялков и откри резултата. Шампионите вкараха след скоростна атака по лявото крило, когато хванаха защитата на гостите неподготвена.

Шампионите обаче проявиха старата си слабост в защита, което помогна на "Ботев". В 68-ата минута Тодор Неделев намери Антонио Вутов, който изравни. Нападателят на жълто-черните стреля от въздуха, пращайки топката първо в тревата, а след това тя прехвърли Пламен Илиев. В ситуацията вратарят на "Лудогорец" не се намеси добре, като почти не отскочи.

До края на мача се игра основно пред вратата на гостите, но въпреки това гол не падна.

В края на срещата гостите дори останаха с човек по-малко заради червен картон на Антонио Вутов. Той репликира съдията Станислав Тодоров, за което получи жълт картон, но след това продължи да говори с рефера, което доведе и до изгонване.