Хеттрик на Меси донесе драматична победа на "Барселона" в Севиля

"Барселона" взе важна победа при гостуването на "Севиля" с 4:2 в мач от 25-ия кръг на Ла Лига. Шампионите направиха поредна стъпка към защитата на титлата в Испания, а в основата на успеха беше Лионел Меси. Лидерът на каталунците отбеляза хеттрик и асистира за четвъртото попадение.

С успеха "Барселона" поведе с 10 точки пред "Атлетико" (Мадрид) преди "дюшекчиите" да изиграят двубоя си от кръга.

На традиционно негостоприемния "Рамон Санчес Писхуан" каталунците трябваше да обръщат резултата от 1:2, като изоставаха след 45 минути. В 22-ата минута Хесус Навас откри за домакините след контраатака. Той вкара след подаване на Уисам Бен Ядер.

Само четири по-късно Меси изравни с невероятно изпълнение. Аржентинецът се разписа след асистенция на Иван Ракитич, но до почивката "Барселона" пусна втори гол. Това се случи в 42-ата минута, когато се разписа Габриел Меркадо.

През втората част тимът на Ернесто Валверде продължи да има проблеми, най-вече с контраатаките на "Севиля". На преден план обаче излезе Меси, който се оказа с решаваща роля.

Аржентинецът вкара в 67-ата минута след подаване на Усман Дембеле, а пет минути преди края на срещата изведе "Барселона" напред. Той беше оставен непокрит в наказателното поле и технично прехвърли вратаря на андалусийците.

За Меси това е 36-и гол в 35 мача срещу "Севиля". Той вече има 50 хеттрика в кариерата (44 за "Барселона" и шест за Аржентина), като от тях 32 са в Ла Лига. Меси увеличи и актива си в голмайсторската класация, като има 25 попадения в 23 мача.

Крайното 2:4 оформи Луис Суарес в третата минута на добавеното време след подаване на Меси.

Рейтинг: 1163 Неутрално

Тоя пич като подпали, само с базука можеш да го спреш.

3. 3 Профил на hamiltonf
    Рейтинг: 4275 Неутрално

Важна победа, важен гол на Луис, отново навлизане в топ форма и почти сигурна титла! От второто полувреме хванах само последните два гола (който е пропуснал Карбовски, ако има възможност, да превърти назад предаването и да го гледа).

Старши подофицер Сава Геров, Първа пехотна софийска дивизия, герой, за когото се знае твърде малко... Вечна му памет!
  4. 4 Профил на qwerty 500
    qwerty 500
    Рейтинг: 264 Неутрално

—цитат от коментар 3 на hamiltonf

И ти ми се пишеш за фен на Барселона?

I`m addicted to the truth, it`s a dangerous love affair.
  5. 5 Профил на dgerald
    dgerald
    Рейтинг: 568 Неутрално

Не можел да вкарва с десния крак, а.

6. 6 Профил на qwerty 500
    qwerty 500

Ем ко да кажа... Валверде е тъпо парче и още миналата година навсякъде дето съм писал пишех че трябва да го махнат час по-скоро... А за Меси какво да се каже, не знам, не знам. Не му връзваше играта от 5-6 мача насам (като за него). Де да знам ама това е някаква прокоба върху отбора, която като че ли Меси счупи поне засега. Добре, Суарез никога не е бил супер техничен, ама такива ебаси левашките отигравания да се спъва в топката толкова пъти напоследък.... Меси ко направи? Вкара ей така 3 гола и ей така даде хиляда седемстотният чист голов пак и о чудо и Суарез вкара.

7. 7 Профил на zle_platen_trol
    zle_platen_trol
    Рейтинг: 418 Неутрално

До коментар [#3] от "hamiltonf":

Голяма грешка. Втория гол на Меси беше жесток, а и, като цяло отбора ти игра добре. Онова мрънкало, големия специалист го остави, хубав мач на Барса.

8. 8 Профил на selqnin
    Рейтинг: 1576 Неутрално

МЕСИ е най-добрият футболист на всички времена!!!!
    Чудя се на хората, които го сравнявахас португалското гелосано ци.....

9. 9 Профил на zle_platen_trol

До коментар [#8] от "selqnin":

Много си личи, че нищо не разбираш от футбол.

10. 10 Профил на dragozow
    dragozow
    Рейтинг: 726 Неутрално

Влизат във форма, но защитата остава посредствена. Велверде трябва да го оставят ако се гледа статистиката. Все пак водят убедително в Ла лига, играят шампионска лига и купата на краля. Имаха спад в играта, да се надяваме, че е отминал. Сега като бием ония от Мадрид два пъти и Велверде си е свършил работата. Петия в света пак е първи по вкарани голове.

Сложете бутон "редактирай" на собствените комeнтари.
  11. 11 Профил на selqnin

До коментар [#9] от "zle_platen_trol":

Очевидно Вие сте "академик"!
    Дано все още е позваолено човек да има Лично мнение...или Вие не позволявате?!

12. 12 Профил на Мусаши
    Мусаши
    Рейтинг: 1752 Неутрално

Тоя аржентинец е от друга планета.И ги прави нещата с такъв финес все едно е най-лесното нещо на света.

13. 13 Профил на qwerty 500
    qwerty 500

Аз от известно време не гледам компилации на Меси в тубата, щото ебаси , просто ебаси...

14. 14 Профил на qwerty 500
    qwerty 500

До коментар [#8] от "selqnin":Много си личи, че нищо не разбираш от футбол.
    —цитат от коментар 9 на zle_platen_trol

Ти като фен на балерините, кажи кой е по-добър? Кой баси изобщо може да спасява не знам колко пъти отбора си. Баси мамата. Откъде да го почваме, направо не знам, не знам не знам не знам.

15. 15 Профил на Noise
    Noise
    Рейтинг: 264 Весело

Сигурно и Линекер не разбира нищо от футбол.И Пеп.И Венгер.И още .И още...Сал ти си най-квалифицираният у тематиката..Задай си един простичък въпрос.Кога стане въпрос за Меси , всички спорят дали е по-добър от Пеле или Марадона.Кога стане въпрос за Роналдо, всички го сравняват с.....Меси.

До коментар [#15] от "Noise":

Сравнението с Марадона е обидно за всеки, който обича играта. А да ти кажа аз не бих подценил с лека ръка футболист, който е бил номер едно във всяко първенство, което е играл. И който е носил на гърба си най- големите грандове в Европа. И е печелил титли с тях. И т.н. Но пък, ако искаш слушай Линекер.

Рейтинг: 3806 Неутрално

Заглавието прекрасно говори за всичко в този мач!

21. 21 Профил на bat_plamen
    Рейтинг: 3806 Любопитно

До коментар [#2] от "dma12587967":

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
    Най-просто казано;"На терена в днешния мач играчите могат да се разделят на две- Меси и всички останали"!

22. 22 Профил на bat_plamen
    Рейтинг: 3806 Весело

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
    Няма място за сравнение!Има един велик и той се казва Меси.....................а другият е самовлюбен гелосан пуяк!!!!!

Ще бият у на баба ти фърчилото.

Wornoxmaniak Най-подискан, репресиран и цензуриран коментатор във форума на Дневник за всички времена. Навсякъде гонен, всякъде приет.
  26. 26 Профил на Wornoxmaniak vs Фейсбук учиндолски гуру
    Рейтинг: 1099 Весело

Тъп селски мач. Сицилия спре да играе, а можеше да затворят мача с 3 гол... та да се радвате на посредствения гном.

Жалка история.

27. 27 Профил на Wornoxmaniak vs Фейсбук учиндолски гуру

Село, защо черното и Шакирата му се заканваха с песници след първия гол? Щото е много добър ли?

28. 28 Профил на selqnin

До коментар [#27] от "Wornoxmaniak":

Извинете, Вие така ли сте роден или в последствие станахте иди..?!?!?!

29. 29 Профил на Wornoxmaniak vs Фейсбук учиндолски гуру

До коментар [#28] от "selqnin":

Шиле, гледа ли мача или си плямпаш залудо?

30. 30 Профил на selqnin

До коментар [#29] от "Wornoxmaniak":

МОЛЯ , потърсете специализирана медицинска помощ!!!!!!

31. 31 Профил на qwerty 500
    qwerty 500

АЗ още не мога да проумея какво направи Меси.

32. 32 Профил на МАСА  Macedonian Aeronautics and Space Administration
    Рейтинг: 1163 Весело

—цитат от коментар 31 на qwerty 500

Питай Уорни, той проумява всичко:))

33. 33 Профил на Wornoxmaniak vs Фейсбук учиндолски гуру

До коментар [#32] от "dma12587967":

Издъни се като кифладжия за първия гол на Севилия и като виде песниците на черното Юмтити - разбра че требва да вкарва иначе ще му замирише на негърска пот в съблекалнята. Е, направи го, въпреки че и Севилия го улесниха за 2 случайни гола.