Леброн Джеймс изпревари Майкъл Джордан във вечната класация по точки

Звездата на "Лос Анджелис лейкърс" Леброн Джеймс излезе на четвърто място във вечната класация на най-добрите реализатори в историята на НБА. 34-годишният баскетболист изпревари легендарния Майкъл Джордън, след като отбеляза 31 точки при тежка загуба от "Денвър нъгетс" с 99:115.

Джордан има 32 292 точки, а Джеймс вече е с 32 311. Пред звездата на "езерняците" са само Кобе Брайънт с 33 643 точки, Карл Малоун с 36 928 и рекордьорът Карим Абдул-Джабар с 38 387.

"От всички неща, които съм правил в кариерата си, това се нарежда на върха заедно с шампионските пръстени. Като дете от Акрън, Охайо, което имаше нужда от вдъхновение и положително влияние, за мен Джордан беше човекът", заяви Джеймс след мача.

"Гледах го отдалеч, исках да бъда като него, исках да правя неговите стрелби, да нося неговите кецове. Исках в даден момент децата да подражават на мен, както на Джордан", каза още той след емоционалната вечер в "Стейпълс сентър".

Джеймс добави седем борби и седем асистенции към точковия си актив, а "Лейкърс" беше на път да направи забележителен обрат срещу един от най-силните обори в лигата през този сезон.

"Езерняците" изоставаха с 23 точки в средата на третата четвърт, но в началото на четвъртата съкратиха пасива си до едва две точки. Джеймс можеше да изведе своя напред напред, но пропусна тройка при 87:89.

Устремът на домакините беше спрян от Гари Харис, който вкара две тройки и направи две успешни поднасяния в рамките на минута и половина. Това даде аванс от девет точки на "Девнърс", а в оставащите пет минути гостите дори успяха да увеличат преднината си.

"Лейкърс" допусна четвърта порена загуба и десета в последните си 13 мача. Шансовете на "езерняците" да се класират за плейофите вече са нищожни. Те имат 30 победи и 35 загуби, като изостават с цели седем победи от "Лос Анджелис клипърс" и "Сан Антонио спърс", които заемат последните две места в зоната на плейофите.

"Денвър" е на второ място в Западната конференция, като продължава гонитбата с шампиона "Голдън стейт уориърс". "Златните буци" имат 43 победи и 21 загуби, а "воините" са с един успех повече и едно поражение по-малко.