"Арсенал" и "Челси" продължиха английския устрем в евротурнирите

Арсенал" и "Челси" продължиха английския устрем в европейските клубни турнири. Двата лондонски клуба се класираха за четвъртфиналите на Лига Европа след убедителните победи в реваншите с "Рен" и "Динамо" (Киев).

"Арсенал" имаше по-трудната задача, след като загуби с 1:3 при гостуването си на "Рен" в първия мач. Тимът на Унай Емери обаче навакса изоставането си след успех с 3:0 на "Емиратс". Пиер-Емерик Обамеянг отбеляза две попадения, а Ейнсли Мейтланд Найлс се разписа веднъж.

"Челси" беше изключително категоричен срещу "Динамо". След победата с 3:0 на "Стамфорд бридж" сините спечелиха с 5:0 в Украйна. Оливие Жиру отбеляза хеттрик, а Маркос Алонсо и Калъм Хъдсън Одой добавиха по едно попадение.

Така напред продължават шест от седемте английски отбора, които влязоха в европейските клубни турнири през този сезон. По-рано "Манчестър сити", "Манчестър юнайтед", "Ливърпул" и "Тотнъм" стигнаха четвъртфиналите на Шампионската лига.

Голямата изненада в осминафиналите на Лига Европа беше поднесена от "Славия" (Прага). Чешкият тим отстрани рекордьора по трофеи в турнира "Севиля" след драматична победа с 4:3 след продължения.

Първата среща завърши 2:2, а при същият резултат в редовното време приключи и реваншът в Прага. Гостите поведоха с 3:2 с гол на Франко Васкес в 98-ата минута. Само четири по-късно Мик ван Бюрен изравни, а в 119-ата минута Ибрахим Траоре донесе победата на домакините.

В Милано "Айнтрахт" (Франкфурт) спаси честта на германските отбори след победа с 1:0 срещу "Интер". Лука Йович се разписа още в шестата минута, като това се оказа единственият гол в двата двубоя. "Айнтрахт" остава единственият представител на Бундеслигата, който продължава напред в Европа.