Дузпа в края доближи ЦСКА на три точки от върха

С гол от дузпа на Али Соу в 83-ата минута ЦСКА измъкна трудна победа с 1:0 срещу "Черно море" и се доближи на три точки от лидера "Лудогорец" преди първия директен плейофен двубой между двата отбора.

На 6 април главните претенденти за титлата се изправят един срещу друг в Разград. Преди това - на 3 април отново на "Лудогорец арена" - те ще се срещнат в двубой от четвъртфиналите за Купата на България.

ЦСКА се представи колебливо, но все пак успя се възползваха от грешната стъпка на шампионите, които дадоха старт на плейофите в челната шестица с нулево равенство срещу "Берое".

Червените записаха четвърта поредна победа в Първа лига и общо 19-а от 27 кръга. Тимът на Любослав Пенев събра 60 точки след днешния успех. "Левски" има 64 точки и може още повече да завърже ситуацията на върха, ако в неделя победи "Ботев" (Пловдив) на "Герена".

ЦСКА изигра слабо първо полувреме на стадион "Българска армия", в което отправи само един точен удар и той не затрудни вратаря Иван Дюлгеров. "Черно море" беше отборът, който повече трябва да съжалява, че не стигна до попадение преди почивката.

В 18-ата минута Мартин Минчев пусна отличен пас към непокрития Мехди Фенуш, който стреля отблизо. Витаутас Черниаускас обаче реагира добре и изби топката от голлинията.

Това се оказа и единствената реална възможност за гол през първата част. След почивката домакините заиграха по-добре и започнаха да създават положения пред вратата на гостите благодарение на добрите пробиви на Рафаел Енрике и присъствието на Соу в наказателното поле.

В 67-ата минута Соу овладя топката след подаване отдясно, измъкна се от двама бранители и се озова сам срещу Дюлгеров на границата на вратарското поле. Гамбиецът стреля силно, но право в тялото на вратаря.

Две минути по-късно Енрике получи топката вляво от вратата и отправи хубав фалцов удар с десния крак. Топката обаче се отби в гредата.

Осем минути преди края на редовното време Енрике отново се измъкна в наказателното поле. Бразилецът спря топката на аутлинията, а хвърлилият се на шпагат в краката му Пламен Димов го изнесе от терена. Главният съдия Стефан Апостолов отсъди дузпа, която Соу отбеляза безапелационно.

В оставащите минути футболистите на ЦСКА успяха да удържат крехкия си аванс.