Негласували

Източник: ЕП

Кой печели в ЕС

Доминацията на "Марица" в женския волейбол продължи с пета поредна титла

Марица" е шампион в Националната волейболна лига (НВЛ) при жените за пета поредна година, след като постигна трета победа над "Левски" във финалния плейоф – 3:1 (25:15, 21:25, 25:18, 25:15). Постижението на "Марица" е забележително, след като тимът има едва два загубени гейма през целия сезон.

Двубоят в зала "Сиконко" в София беше интересен, но по-големият опит на "Марица" се оказа решаващ. "Левски" беше конкурентен само във втората и третата част, като тогава концентрацията на "Марица" не беше на най-високо ниво.

Това беше първи мач през сезона, в който "Левски" успя да вземе гейм от шампионките. Първите два мача от финалната серия бяха в Пловдив, като завършиха с две чисти победи 3:0 (25:18, 25:15, 25:14) и (25:17, 25:16, 25:16). Съставът от Пловдив спечели два пъти с по 3:0 и мачовете от редовния сезон.

"Марица" няма загуба в Националната волейболна лига от 1239 дни (14 ноември 2015 г.). Тимът е в серия от 78 поредни победи. Всички пет шампионски титли до този момент са спечелени в София.

"Очаквах нашия отбор да има проблеми някъде. Мисля, че повече ние си ги създаваме, без да подценявам конкуренцията. След края на европейските турнири в нашия отбор се получи лек спад. Щастлив съм от титлата и много се радвам", каза след срещата Иван Петков.

Пловдивчанки взеха първата част с 25:15. След това се забеляза спад в тяхната концентрация, докато "Левски" започна да играе далеч по-смело. Това даде резултат и сините спечелиха втория гейм с 25:21.

В третия гейм резултатът се движеше с много малка разлика и в по-голяма част от времето точка за точка. В крайна сметка "Марица" поведе с три точки при 18:15 и това се оказа решаващо. Тимът от Пловдив увеличи преднината си и успя да затвори частта с 25:18 без особени проблеми.

"Левски" успя да поведе с 4:1 в четвъртия гейм, но след това допусна срив в играта си и обрат до 5:4, след който тимът от Пловдив излезе напред. Съставът, воден от Иван Петков се възползва от предимството си и до края не го изпусна.

Те отвориха аванс от 9-10 точки, които до края се оказаха достатъчни, а "Марица" контролираше срещата. Последната точка в срещата отбеляза Нася Димитрова за 25:15.