Суарес и Меси изстреляха "Барселона" на 11 точки пред "Атлетико"

"Барселона" направи решителна крачка към втора поредна титла и общо 26-а в Ла Лига след успех с 2:0 над "Атлетико" (Мадрид) в дербито от 31-ия кръг. Каталунците стигнаха до трите точки трудно, макар да играха 62 минути с човек повече.

Луис Суарес и Лионел Меси се разписаха за "Барселона" в последните пет минути, с което донесоха нов успех на тима. Каталунците се откъснаха на 11 точки пред "Атлетико" с оставащи само седем кръга. 92 453 зрители на "Камп ноу" видяха много красиви изпълнения, но и доста битка и повече нерви. Това до голяма степен беше предопределено след червен картон на Диего Коста още в 28-ата минута.

Каталунците бяха на прага на второ поредно равенство след зрелищното 4:4 с "Виляреал" няколко дни по-рано. Тимът увеличи серията си без загуба на 19 срещи (15 победи и четири равенства).

Още от началото "Барселона" наложи своя традиционен стил на игра. Тимът се настани в половината на "дюшекчиите" и създаде няколко положения. Най-чистото от тях се откри пред Жорди Алба, който удари греда с мощен удар.

Малко по-късно Филипе Коутиньо сам си отвори пространство за истрел и не се поколеба, но Ян Облак се намеси отлично и спаси.

Буквално секунди по-късно, в 28-ата минута "Атлетико" остана с човек по-малко. Диего Коста извърши нарушение в центъра и се нахвърли върху рефера Хесус Мансано с нецензурни реплики, без да спира близо половин минута. Съдията не се поколеба и изгони нападателя на гостите.

От този момент нататък "Атлетико" прие играта в своята половина. "Барселона" имаше куп положения да реши мача, но беше спрян от феноменалния Ян Облак. Вратарят на "дюшекчиите" спаси няколко невероятни ситуации.

След почивката натискът на "Барселона" продължи, но и "Атлетико" беше много опасен на контраатака. Макар и с човек по-малко гостите от Мадрид пропуснаха няколко добри шанса.

Когато всичко отиваше към нулево равенство "Барселона" нанесе решаващ удар с два гола, които буквално нокаутираха съперника. В 85-ата минута Луис Суарес с невероятен удар с десния крак не остави никакъв шанс на Облак.

Уругваецът реализира с фалцово изпълнение, което се превърна в неговото 20-о попадение в Ла Лига от началото на сезона.

След гола "дюшекчиите" буквално рухнаха и "Барселона" се възползва. Лионел Меси не пропусна да се разпише само две минути след Суарес. Той беше изведен по десния фланг и влезе в наказателното поле, където изгуби за кратко. Все пак аржентинецът си върна топката и с хубав удар в долния ляв ъгъл на Облак вкара - 2:0.

За Меси това беше 33-и гол от началото на сезона, като той води пред Суарес в голмайсторската листа.