Числата зад невероятната серия на "Марица" в женския волейбол (графика)

Волейболният "Марица" продължи абсолютната си хегемония в женското първенство. Клубът от Пловдив спечели петата си поредна титла и вече има 78 поредни победи в шампионата.

Последната загуба на "Марица" е у дома с 1:3 срещу "Левски" от 14 ноември 2015 г. От тогава съставът, воден от Иван Петков, рядко дава дори геймове.

Този сезон шампионът дори беше по-безапелационен от всякога. Тимът загуби само гейм в 21 мача, като рязко свали времето за постигане на победите и увеличи съотношението между спечелени и загубени точки до над 1.8.

През сезона "Марица" спечели и мач, в който съперникът "Перун" стигна едва до четири и пет точки в първите два гейма при 3:0 (25:4, 25:5, 25:15).