Две дузпи, отменен гол и Де Хеа донесоха труден успех на "Юнайтед"

Манчестър юнайтед" беше изправен пред това да загуби трети пореден мач за пръв път след идването на Оле Гунар Солскяр на мениджърския пост, но се справи с "Уест Хем" в среща от 33-ия кръг на Висшата лига. "Червените дяволи" стигнаха до труден успех с 2:1, допъл след два гола на Пол Погба от дузпи.

Много силни изяви имаше и вратарят Давид Де Хеа, който беше с голям принос за победата.

Трите точки изказиха "Юнайтед" на пето място, като съставът измести "Арсенал". "Червените дяволи" имат 64 точки, а "артилеристите" са с една по-малко, но и тепърва ще играят.

В началото на мача съдиите направиха голяма грешка в ущърб на гостите. Фелипе Андерсон беше точен в 10-ата минута, но попадението му беше отменено заради засада. Повторенията показаха, че Диого Далот покрива нападателя на "чуковете".

Само девет минути по-късно "Юнайтед" стигна до гол. Погба се разписа от бялата точка след нарушение на Робърт Снодграс срещу Хуан Мата. Испанският халф падна много лесно макар топката да не беше в него, но реферът Греъм Скот реши, че дузпа има.

След почивката "чуковете" изравниха с точно изпълнение на Фелипе Андерсон. Бразилецът засече центриране на Мануел Лансини в 49-ата минута, като защитата на домакините беше лошо построена.

Последваха силни минути за "Уест Хем", като гостите от Лондон имаха голям шанс да си тръгнат с трите точки от "Олд Трафорд". Резервата Михаил Антонио удари греда, а малко по-късно негов удар беше спасен по невероятен начин от Де Хеа.

"Юнайтед" извади късмет и на свой ред се възползва от ситуацията. В 80-ата минута при контраатака Райън Фредерикс фаулира в наказателното поле Антони Марсиал и домакините получиха втора дузпа. Погба стреля много силно в долния десен ъгъл на Фабиански и не сгреши – 2:1.

Битката за топ 4 се завърза още повече, след като по-рано през деня "Тотнъм" победи изпадналия "Хъдърсфийлд" с 4:0. "Шпорите" са трети с 67 точки, а с една по-малко е "Челси". Сините, които заемат четвъртото място приемат "Ливърпул" в неделя.