"Дортмунд" остана на четири точки зад "Байерн" след поредна грешка в Бундеслигата

Борусия" (Дортмунд) записа поредна грешка в Бундеслигата и абдикира от битката за титлата само два кръга преди края на сезона. Жълто-черните пропиляха два гола аванс срещу "Вердер" при гостуването си в Бремен и завършиха 2:2.

Равенството оставя "Борусия" на четири точки зад шампиона "Байерн" (Мюнхен), който по-рано днес победи последния "Хановер" с 3:1 у дома.

Без наказания си капитан Марко Ройс и без няколко контузени играчи вестфалци направиха много силно първо полувреме. В него те отправиха общо 13 удара и вкараха два пъти. Още в шестата минута Кристиан Пулишич откри след подаване на Томас Дилейни.

Силната игра продължи до почивката и в 41-ата минута Пако Алкасер се разписа, за да удвои аванса на гостите.

През второто полувреме нов гол на испанеца беше отменен, когато съдията маркира засада.

След 60-ата минута "Бременските музиканти" се преобразиха, а това съвпадна и с влизането на терена на Кевин Мовалд и Клаудио Писаро. Двамата се превърнаха в герои за домакините, като бяха точни само в рамките на пет минути.

Мовалд се разписа в 70-ата минута, намалявайки резултата след подаване на Милот Рашица. Само пет по-късно легендата Писаро засече центриране на левия бек Лудвиг Аугустинсон и с мощно воле с левия крак не остави шансове на Бюрки – 2:2.

По-рано през деня "Байерн" нямаше никакви проблеми срещу последния в таблицата "Хановер". Баварците победиха с 3:1, за да поправят грешката си от преди седмица срещу "Нюрнберг".

Още до почивката авансът на "Байерн" беше от две попадения след точни изстрели на Роберт Левандовски в 27-ата и Леон Горецка в 40-ата минута.

Гостите от "Хановер" се върнаха за кратко в срещата след поапдение на Жонатас в 51-ата минута, но играещият последен сезон за баварците Франк Рибери донесе успеха на тима си.