"Лайпциг" препъна "Байерн" и отложи развръзката за последния ден от сезона

Дуелът между "Байерн" (Мюнхен) и "Борусия" (Дортмунд) за титлата в Германия ще се реши в последния ден от сезона. Баварците можеха да станат шампиони кръг преди края, но стигнаха само до точка при гостуването си на третия "Лайпциг".

Двубоят на "Ред бул арена" завърши 0:0, а в същото време "Борусия" спечели с 3:2 срещу "Фортуна" (Дюселдорф) у дома. С този успех "жълто-черните" съкратиха изоставането си до "Байерн" на две точки преди финалния кръг, който ще се изиграе на 18 май от 16.30 часа.

Кристиан Пулишич изведе "Борусия" напред в 41-ата минута, но само две минути след почивката Оливер Финк изравни. Томас Дилейни отново даде аванс на домакините в 53-ата минута, а осем преди края на редовното време "Фортуна" остана с десет души след червен картон на Адам Бодзек.

"Борусия" се възползва от численото си предимство и стигна до трети гол чрез Марио Гьотце в 90-ата минута. Дълбоко в добавеното време гостите от Дюселдорф намалиха изоставането си с попадение на Давид Ковнацки.

И "Байерн", и "Борусия" ще имат трудни изпитания във финалния кръг. Те ще се изправят срещу отбори, които водят яростна битка за място в Шампионската лига.

Баварците посрещат шестия "Айнтрахт", а тимът от Дортмунд гостува на четвъртия"Борусия" (Мьонхенгладбах).

"Айнтрахт", "Гладбах" и "Байер" (Леверкузен) се борят за последното място в топ 4, като преди последния кръг имат съответно 55, 55 и 54 точки. "Байерн" има 75 и се нуждае само от една точка в последния си мач, за да стане шампион за седми пореден път, тъй като има значително по-добра голова разлика от "Дортмунд".