Кириос загуби служебно мач след хвърлен стол на корта (видео)

Архив.

Архив.

Австралиецът Ник Кириос за пореден път доказа бурния си нрав, след като загуби служебно мач от втория кръг на турнира от сериите "Мастърс" в Рим. Той беше дисквалифициран заради непристойно поведение и напускане на корта, като това се случи в срещата с норвежеца Каспер Руд.

В решителния трети сет при 1:1 гейма Кириос беше наказан служебно с един гейм, но това не му се хареса. Австралиецът първо счупи ракетата си, а след това продължи да се кара със съдиите и хвърли стол на корта.

Първоначално Кириос даде индикации, че ще продължи мача, но изведнъж хвана сака си и напусна корта в Рим. Той стисна ръката на своя съперник и на съдията, излизайки от игрището.

Норвежецът беше спечелил първия сет убедително с 6:3, а във втората част Кириос успя да спечели с тайбрек, който взе със 7:6 точки.

Правилникът гласи, че Кириос ще бъде лишен от всички пари, които е заработил от наградния фонд на турнира в Рим. Австралиецът не за първи път се замесва в скандали със съдиите.

Само преди ден той даде интервю, в което отправи критики към големите звезди в тениса. Австралиецът обяви, че Рафаел Надал не може да губи, а Новак Джокович е комплексиран от Роджър Федерер, но никога няма да бъде по-велик от швейцареца.

Очаквани победи в първите си мачове взеха някои от фаворитите в турнира - Роджър Федерер, Джокович, Стефанос Циципас и Кей Нишикори. В най-интересния сблъсък Хуан Мартин дел Потро победи Давид Гофен.