"Байерн" ликува със седмата си поредна титла

Байерн" (Мюнхен) е шампион на Германия за седма поредна година, след като спечели последния си мач за сезона. Баварците се наложиха с 5:1 срещу "Айнтрахт" и не изпуснаха първото място.

Още в четвъртата минута "Байерн" излезе в позиция за спечелване на титлата. Тогава Томас Мюлер пусна към Кингсли Коман, който от точката за изпълнение на дузпата стреля в долния ляв ъгъл и даде преднина на отбора си.

Домакините продължиха да са във водещата роля, като вкараха и втори гол чрез Серж Гнабри в 28-ата минута. След използване на системата за видеоповторенията обаче попадението не беше зачетено заради засада.

След почивката се разписаха Алаба, Санчес, както и разделящите се с "Байерн" Франк Рибери и Ариен Робен. След гола си Рибери получи жълт картон за това, че съблече фланелката си. Французинът обаче прегърна съдията.

Спечелването на седма поредна титла е най-дългата доминация в историята на Бундеслигата, откакто първенството е в настоящия си формат (1963 г.). Отличието е 29-о за баварците.

За пръв път в последните десет сезона интрига за титлата в Германия имаше до последния кръг.

В последния кръг "Байерн" влезе с две точки преднина пред най-близкия си преследвач "Борусия" (Дортмунд). Жълто-черните победиха с 2:0 "Борусия" (Мьонхенгладбах) като гост.

Баварците имат шанс и за нова дубъл, след като са на финал в Купата на Германия. След седмица тимът се изправя срещу "РБ Лайпциг" в спор за отличието.