Кирил Николов-Дизела записа силен резултат в снежно бягане в Алпите

© Кирил Николов

Най-добрият български състезател в планинското бягане Кирил Николов-Дизела записа силен резултат в четвъртия кръг от световните серии по скайрънинг. Той завърши пети в надпреварата Skyrace des Matheysins във френските Алпи.

Николов преодоля дистанцията от 27 км с обща положителна денивелация 1980 метра с време 2.37:36 часа. Българинът финишира с изоставане 2:26 мин. от победителя Бартоломей Пшедвойевски.

Състезанието предложи тежки условия със сняг и температури около нулата.

"Французите се превръщат в любимите ми организатори. И за миг не си помислиха да сменят трасето, което през последните 2 дни се промени драстично. Доволен съм от бягането си, но в следващия старт ще се опитам да не съм отново пети", написа Николов във "Фейсбук".