Волейболистите допуснаха първа загуба при Пранди

© fivb.org

Мъжкият национален отбор на България по волейбол записа първа загуба в Лигата на нациите. Възпитаниците на Силвано Пранди отстъпиха с 0:3 (16:25, 21:25, 23:25) от домакина Аржентина във втория си мач от група 2.

Най-резултатен от българите отново беше диагоналът Николай Учиков, който завърши с 13 точки. За аржентинците се отличи Бруно Лима, който реализира 15 точки за успеха на своя отбор.

Националите не успяха да се противопоставят на съперника си в първите два гейма, които преминаха под диктовката на аржентинците. Интрига имаше единствено в третата част, но домакините бяха по-концентрирани в заключителните точки.

Разликата дойде от броя на завършените атаки (48 срещу 38 в ползва на Аржентина) и блокадите, като българите завършиха с четири при десет за аржентинците по този показател.

Националите започнаха участието си в Лигата на нациите с успех след 3:1 срещу Канада. В последния си двубой от надпреварата в Аржентина българите ще играят с Португалия. Срещата е от 22.10 ч.