Как НБА търси следващия Леброн Джеймс с мобилно приложение

Виж видеото
Франция се размечта за титла в Тура след победа на Алафилип в 13-ия етап

Виж видеото

Баскетболистите на "Торонто раптърс" изпуснаха отлична възможност да поведат с две победи срещу "Голдън стейт уориърс" във финала в НБА. Шампионите имаха много силна трета четвърт (34:21), която им позволи да направят обрат за 109:104 и да изравнят за 1:1 успеха в серията.

През първата част преднината на "Торонто" стигна до 12 точки, а на почивката тя беше пет.

"Третата част. Там загубихме мача. Не играхме достатъчно добре, изпуснахме прекалено много стрелби", заяви гардът на "Торонто" Кайл Лаури. Според него това е позволило на съперника да натрупа увереност.

Кауай Ленърд от "Раптърс" стана най-резултатен с 34 точки, 14 борби и три асистенции. Ключов принос за успеха на шампионите имаха Клей Томпсън (25 точки) и Стеф Къри (23 точки).

Томпсън, Дреймънд Грийн, Демаркъс Къзинс и Андре Игуодала станаха първата четворка от един отбор, в която всеки от тях прави поне пет точки, пет борби и пет асистенции в мач от финалите в НБА от 1970 г. насам. За последно това постигнаха Уилис Рийд, Уолт Фрейзър, Дейв Дебушър и Дик Барнет от "Никс".

В залата в Торонто беше бившият президент на САЩ Барак Обама.

Съкрушителна трета част спря "Торонто" срещу "Голдън стейт" във финала в НБА (видео)