Холандия използва детински грешки на англичаните и е на финал в Лигата на нациите

Холандия достигна финала в Лигата на нациите. "Лалетата" направиха пълен обрат за 3:1 срещу Англия след продължения.

Воденият от Роналд Куман отбор се възползва отлично от няколко много груби грешки на защитата на съперника. Във финала "лалетата" ще се изправят срещу домакина Португалия, който се наложи с 3:1 срещу Швейцария.

Двубоят в Гимараеш беше вълнуващ, като премина през различни интересни моменти. Първото полувреме беше равностойно, като двата отбора се стремяха да атакуват често, а англичаните успяха да поведат.

В 30-ата минута Матайс де Лихт извърши нарушение в наказателното поле и Маркъс Рашфорд изпълни точно дузпата, за да даде преднина на отбора си.

След почивката холандците заиграха много по-добре и създадоха много възможности. В 73-ата минута Де Лихт засече с глава центриране от дясно, за да изравни.

Мимолетната радост на Джеси Лингард и привържениците на Англия в 83-ата минута

Десет по-късно Джеси Лингард беше изведен пред вратата и вкара. След намеса на системата за видеоповторенията попадението не беше зачетено заради засада. Секунди по-късно технологията отново имаше роля заради съмнения за дузпа за Холандия, но такава не беше дадена.

В продълженията "лалетата" бяха по-дейни и продължиха да атакуват. Те получиха неочаквана подкрепа от разсеяните действия на защитата на съперника.

Най-напред в 97-ата минута Джон Стоунс сбърка, Мемфис Депай пое топката и стреля, но Джордан Пикфорд спаси. Топката обаче се насочи към Куинси Промес и след рикошет в хвърлилия се да изчисти Кайл Уокър тя влезе във вратата на англичаните.

В средата на второто продължение картината се повтори. След нова грешка на англичаните Депай се възползва и подаде към Промес, който вкара.

Първият шампион в Лигата на нациите ще бъде определен в неделя в Порто.

Рейтинг: 3417 Неутрално

Саутгейт трябва да научи защитниците си да не замотват топката в наказателното си поле.

3. 3 Профил на Незнайко в Слънчевия град
    Рейтинг: 4808 Неутрално

Това е рискът при прекалено младите играчи - множество детински грешки и смешни изпълнения, достойни за разритване в училищен двор.

4. 4 Профил на vagabond66
    vagabond66
    Рейтинг: 1445 Весело

Голям кефффф!
    Най-после ингилизите получиха от собственото си лекарство!
    Коментиращите във "бнт" изпаднаха в депресия!
    Толкова много им се искаше англия да бие, че чак открито единия се изцепи, че Холандия не заслужавала победата!!!
    Щото англия много заслужаваше!?!?!
    Продължавам да ги слушам и да се забавлявам!!!

5. 5 Профил на famousandco
    famousandco
    Рейтинг: 632 Неутрално

Холандия тотално надигра и смачка Англия. Англичаните трудно изнасяха топката от наказателното си поле и логично накрая не издържаха.

Цялата статистика от мача е в полза на холандците - владение на топката, ъглови, удари 29:13 за "лалетата", а от тях в очертанията на вратата 14:3. Цяло чудо е, че въобще се стигна до продължения.

За Ивайло Ангелов е спорно дали е повече пристрастен или повече некомпетентен, но безспорното е как кара зрителите да търсят друг канал, за да гледат мача.

В студиото събрани все англофили, търсят обяснение за най-сигурното нещо във футбола - националния отбор на Англия не печели нищо. Поне да бяха обяснили защо така "жентълмените" по трибуните освиркват най-добрия играч на първенството си.

6. 6 Профил на zle_platen_trol
    zle_platen_trol
    Рейтинг: 1458 Неутрално

До коментар [#4] от "vagabond66":

7. 7 Профил на Незнайко в Слънчевия град
    Рейтинг: 4808 Весело

Тези млади "летящи холанци" трябва да бъдат много по-хладнокръвни на финала и да се надяват, Роналдо да е "в цикъл", иначе ще им е доста тежко...

8. 8 Профил на Канасубиги
    Канасубиги
    Рейтинг: 799 Неутрално

Аз влязох да коментирам втория гол на Холандия, все едно играеш на стара и недоизпипана игра и компютъра е решил, че трябва да вкара :)

До коментар [#3] от "Незнайко в Слънчевия град":
    Ама чакай да те питам, Баркли и Стоунс ли са 'прекалено младите'?

I don't debate. Too much Word, not enough Excel.
  9. 9 Профил на dolna4erti4ka
    dolna4erti4ka
    Рейтинг: 1240 Неутрално

Направо си беше кой ми сра в гащите.Уж играха уж вкараха гол и накрая се самонабиха.Браво на холандците.Не се огънаха и си взеха своето от англичаните.

10. 10 Профил на Платон  Фъшкиев
    Платон Фъшкиев
    Рейтинг: 1018 Неутрално

До коментар [#4] от "vagabond66":Некадърното говно Ивайло Найденов сигурно се е пукнал. Такива слабоумни коментатори принуждават да си срещу Англия.
    —цитат от коментар 6 на zle_platen_trol

Гледам без говор.

И те вечно ще горят в огъня на своя собствен ад и ще копнеят за смърт и унищожение.Но никога няма да се доберат до смъртта.
  11. 11 Профил на hamiltonf
    Рейтинг: 4865 Неутрално

Какъв финал от ШЛ можеше да гледаме, ако Аякс бяха издържали още една минута!?

Стената на срама: Топ 10 на руските тролове във Форума - von_seeckt, Шопов, Julian Mall, Nada Tomba, WWW, Taiga, Нормален гланц, Али Ибн Абдул Обстул Бей, Divi filius, qwerty 500....
  12. 12 Профил на stenlyaka
    stenlyaka
    Рейтинг: 1251 Неутрално

Интересен мач с комични грешки в защита и още по-комичен и забавен коментар от студиото !
    Нека оставим настрана евентуалната липса на мотивация у някои играчи ....сигурната психическа и физическа умора , но Гари ЮжнатаПорта заслужава уважение за работата си !
    Англия играе футбол със значително по-добро качество от този с който достигнаха полуфинали на световното !Там беше едно негледаемо кюскане и скачане на корнер , докато в Лигата на Нациите видях съвсем актуален футбол !Според мен Англианите извличат полза от Гуардиола и Клопп .
    .......
    Навремето се чудех как няма някой друг полу-свестен играч за нац .отбор на мястото на Саутгейт , миналото световно се чудех защо е треньор на Англия .....сигурно за да ме откаже да гледам този спорт ????Но сега е ясно , че човекът просто е искал да промени манталитета на играчите , а това се случва с постигане на някакъв успех !

13. 13 Профил на stenlyaka
    stenlyaka

—цитат от коментар 11 на hamiltonf

.... или , ако головете с ръка не се зачитаха .....

14. 14 Профил на tokkay
    tokkay
    Рейтинг: 571 Весело

Холандия - шампион! В неделя ще плаче и Кристияно.

No Pain No Gain
  15. 15 Профил на stenlyaka
    stenlyaka

—цитат от коментар 14 на tokkay

хубаво би било , но ми се струва че ще е Португалия !

16. 16 Профил на bat_plamen
    Рейтинг: 4239 Любопитно

Логично!Това , е англичаните играха на полуфинал миналото лято на Мондиал беше чиста случайност според моето скромно мнение!Пожелавам успех на симпатичният тим на Холандия на финала!

17. 17 Профил на kapitan_laino
    kapitan_laino
    Рейтинг: 918 Неутрално

Спрях мача на полувремето, не можах да издържа кретенското фамилиярничене на Мескико-то. Наричаше играчите и треньорите по малки имена, говореше за жилетката на "Гарет" и как "Матайс" е повалил "Маркъс", все едно си пият кафето всеки ден заедно. Това не съм го виждал дори от английски коментатори, абсолютно смехотворно и жалко слагане.

18. 18 Профил на qwerty 500
    qwerty 500
    Рейтинг: 1210 Неутрално

Дебелото Лихт и дебелото Миню. Тая бъчва не е никакъв защитник. Той е за голове след корнер. И за тоя над давали грандове.
    А онуй суринамчето дето ще му дават Златна Топка не умее един шпагат да направи.

I`m addicted to the truth, it`s a dangerous love affair.