След дъжд от обрати Барти препречи пътя на вдъхновената Анисимова на "Ролан Гарос"

Ашли Барти стигна първия си финал в турнирите от Големия шлем

Ашли Барти стигна първия си финал в турнирите от Големия шлем и ще спори за титлата на "Ролан Гарос". Австралийската тенисистка прекъсна мечтания път на 17-годишната Аманда Анисимова след успех с 6:7, 6:3, 6:3.

Барти триумфира в мач, продължил близо два часа, който беше изпълнен с големи обрати и смяна на ритъма.

Във финала тя ще срещне друга тийнейджърка - Маркета Вондрушова. Чехкинята се наложи със 7:5, 7:6 (2) срещу Джоана Конта от Великобритания.

Мачът започна вихрено за Барти, която поведе с 5:0 и за това време загуби едва три разигравания. Впоследствие рязко настъпи обрат и Анисимова поведе с 6:5, а след това се наложи със 7:4 точки в тайбрека.

Добрата игра на американката се пренесе във втория сет, в който тя поведе с 3:0. Тогава дойде време за нова промяна в развоя и Барти влезе в серия от седем поредни спечелени гейма, за да поведе в третия сет.

В решителната част се получиха още няколко пробива, за да се стигне до 6:3 за австралийката.