
© Reuters
Реал" (Мадрид) обяви привличането на втори нов футболист, като най-накрая си гарантира голямата звезда на "Челси" Еден Азар. Белгиецът преминава на "Сантяго Бернабеу" с договор за пет сезона, обявиха от кралския клуб.
Испанският клуб ще плати 100 милиона евро за Азар, като в договора между "Реал" и "Челси" са включени още клаузи за представянето на белгиеца. В случай, че всички те бъдат активирани, "Реал" ще плати още близо 65 милиона евро (60 милиона паунда).
Това ще направи белгиеца третият най-скъп футболист в света след Неймар (222 млн. евро) и Килиан Мбапе (180 млн. евро). Сумата, която "Реал" може да плати за Азар ще надхвърли 150-те милиона евро от "Барселона" за Усман Дембеле.
"Скъпи приятели, фенове на "Челси", знаете, че ще се присъединя към "Реал" (Мадрид). Не е тайна, че това беше мечтата ми от дете – да играя за тях. Опитах се да не се разсейвам в този труден период на слухове и спекулации, особено в последните 6 мееца. Да напусна "Челси" е най-голямото и трудно решение в кариерата ми до момента", написа белгиецът в емоционално обръщение.
🇧🇪✨ ¡El TALENTO de @hazardeden10!#WelcomeHazard | #HalaMadrid pic.twitter.com/xgTV39yCRY
— Real Madrid C.F.⚽ (@realmadrid) June 7, 2019
Азар игра за "Челси" от 2012 г. и записа 352 мача със 110 гола за клуба. Белгиецът помогна на тима да спечели две титли във Висшата лига, два пъти Лига Европа и по веднъж ФА къп и Купата на Лигата.
Последният му мач беше срещу "Арсенал" във финала на Лига Европа на 29 май, когато вкара два гола за успеха над "артилеристите".
Само преди дни клубът купи и Лука Йович от "Айнтрахт" (Франкфурт).
От "Реал" не мислят да спират дотук, като тимът иска и Пол Погба от "Манчестър юнайтед". На "Бернабеу" планират голяма разпродажба, с която да осигурят 300 милиона евро за новите си покупки.
Голяма част от средствата трябва да дойдат от раздяла с Гарет Бейл. В момента уелсецът е оценяван на 70 милиона евро, след като преди шест години беше купен за 101 милиона евро в рекордна сделка. Сред ненужните са още Хамес Родригес и Матео Ковачич, чиито цени са съответно 60 и 50 милиона евро. Родригес играе под наем в "Байерн" (Мюнхен), докато Ковачич е преотстъпен на "Челси".
Останалите ненужни в тима на Зинедин Зидан са Маркос Йоренте, Дани Себайос, Мариано Диас, Борха Майорал и вратарят Кейлор Навас.
faraon
Рейтинг: 537 НеутралноИнфлация.
Платон Фъшкиев
Рейтинг: 8 ЛюбопитноНе си заслужава да се фърлят толкова пари, за тва моленбекско белгийче.Ама нека да се пробват и с него, треньора камилар и белите чаршафи!
И те вечно ще горят в огъня на своя собствен ад и ще копнеят за смърт и унищожение.Но никога няма да се доберат до смъртта.НеКой
Рейтинг: 1196 НеутралноНека купуват, щом имат пари. :)
Клопо ще ги изработи и догодина.
Между другото финалът ще е в Истанбул, нали се сещате за 2005...
nwj49315903
Рейтинг: 920 НеутралноВ западен Лондон Азар си спечели статут на легенда, благодарим му за щастливите мигове и успех в Мадрид!
qwerty 500
Рейтинг: 290 НеутралноДеа тия бели мишоци удариха кьоравото с тоя дебелогъзия.
I`m addicted to the truth, it`s a dangerous love affair.famousandco
Рейтинг: 797 НеутралноПредполагам там от махалата пишеш?
famousandco
Рейтинг: 797 НеутралноКога точно ги е изработил "Клопо" (предполагам близък твой приятел?), че и догодина така? Последно като играха, ако правилно си спомням, "Клопо" после си търсеше нов вратар, че стария беше с безвъзвратно разбита психика. И още нещо - 63 млн. евро за Алисон, 60 млн. за Кейта, 85 млн. за Ван Дайк, съвсем не са жълти стотинки, при това за дефанзивни футболисти. Последните 2 години са дали над 350 млн. за трансфери, а Реал по-малко от 300.
qwerty 500
Рейтинг: 290 НеутралноТвоя отбор откъдето и да го погледнеш е политкоректна история, от всичко си имат. Само азиатец май нямат или греша?
Реал недей много зна, не ми е приятно да го кажа, но селекцията която им се очертва е атомна.
Йович типичен таран, в момента само той и Икарди са класа но си върви с проблемната Уанда, така че си вземаха най-добрия център въможен. Азар може да пасне във всеки отбор, а в Реал може би още повече тък като те играят на контри и ще има повече свободни пространства а той обича да тръгва от центъра. Милитао също изглежда стабиляга. Ако вземат и Менди ще си освежат халфовата линия. А пък ако гръмнат с Мбапе просто не знам. I`m addicted to the truth, it`s a dangerous love affair.
abdulhazred
Рейтинг: 508 НеутралноТоя е ПОЧТИ приключил с футбола, има над 300 мача в Англия и колкото и да е генетично добре устроен, скоро годинките ще си кажат своето.
Т.е. на Реал едва ли ще им се налага да плащат много от допълнителните клаузи.
Както и Барса едва ли са платили нещо допълнително за това дърво Дембеле, нито брой мачове има нито голове.
НеКой
Рейтинг: 1196 НеутралноМяукайте си колкото искате, но помнете кой е европейски шампион...
abdulhazred
Рейтинг: 508 НеутралноАма те продадоха Коутиньо за 140 млн евро, Бентеке за 40 млн, Соланке за 20 млн, Дани Уард за 13 млн, Сако за 27 млн и т.н.
Т.е. Клоп успя да сглоби топ отбор почти без пари :))
qwerty 500
Рейтинг: 290 НеутралноНикой не може да разбере наглостта на ливърпулския фен. Може би това е някакъв комплекс породен от 30-годишната суша. Ливърпул дори не е в топ 5 по каквито и да е показатели, било то трофеии или фенове. Може би влиза в топ 10. Най-много. I`m addicted to the truth, it`s a dangerous love affair.
qwerty 500
Рейтинг: 290 НеутралноА между другото на Барселона и наредиха да падне. Не знам по какви причини. Гледай повторения, напълно умишлени грешки. Не че сме голяма работа, уан мен шоу е Барса от две години но изгледай добре повторенията и пак помисли. Алба буквално дава голова асистенция, Пике си бърка в носа даже не се опита да скочи. и т.н. А ъгловия си беше окончателния фарс. I`m addicted to the truth, it`s a dangerous love affair.
nwj49315903
Рейтинг: 920 ВеселоДо коментар [#6] от "famousandco":
Предполагам не си много тъп... Манталитета от махалата си го запази за там, звезда от световен калибър може да бъде коментирана и от цървули като теб от махалата.
Deaddark
Рейтинг: 2792 НеутралноДо коментар [#13] от "qwerty 500":
Може и да си прав - голяма симулация бе Барса. Но и Тотнъм Аякс бе гавра - такова съдийско рамо нямаше и Барса срещу Челси, дето спестиха 4 червени картона на Барса и отмениха редовен гол на Челси. Защото парите са за финал на големите публики, а Аякс не са. Нищо лично, просто бизнес - като се гледа кои фенове ще дадат най-много - отборът им печели ШЛ. Ливърпулци са маниаци на фен артикули - подсигуриха старините на Инфантино за една ШЛ.
_imir
Рейтинг: 506 ВеселоРеал се готви да похарчи около 400 млн за покупки. Според изискванията за финансов феърплей, трябва да извърши продажби за поне 300 млн. Като гледам какви пари искат за отпадъците, които предлагат, най-добре е да се запасят с фактури от димитровградския пазар, с които да докажат приходи.
qwerty 500
Рейтинг: 290 НеутралноВ Примиър лигата са големите пари. То си има и логично историческо обяснение де. не само 4-5 ами дори 10 отбора са си направили име. Утре някой с пари да вземе Астън Вила и може да го направи комерсиален и продаващ. Между другото Нюкясъл го купиха и очаквам в следващите години да се завърне сред елита на върха. А и са големи артисти в драматургията. Успяват почти всяка година да го направят да изглежда така сякаш е някаква титанична битка между 5-6 отбора.
Колкото за Барселона - Челси, ако не искаш да ретланслираш глупости, е има ги все още разширените репортажи от двубоите, и двата отбора бяха еднакво ощетени и/или подпирани. Преди да ми цъкнеш минус отиди и ги изгледай. I`m addicted to the truth, it`s a dangerous love affair.
Deaddark
Рейтинг: 2792 ВеселоДо коментар [#17] от "qwerty 500":
Гледал съм ги - и на живо и на репортаж. Все пак съм бивш фен на Барса - но не съм пристрастен - Челси ги ощетиха много повече, пристрастен си - цъкни минус и да приключваме. А как подпряха Барса срещу Арсенал на финала е шаблон за наглост. Но понеже Реал е малко по подпиран и затова си мислиш че Барса не е. Ливърпул пък са по подпирани от Манчестър дори и при Сър-а; но фен на Ливърпул никога няма да го признае - той няма да се усети - все едно фен на ЦСКА (1948-2016) и ПФК Левски (1914) да се усети че им подпират отборите.
Реал е бизнес - купуват, продават - гледат да са отгоре - а мачовете са бонус, к'вото дойде.
qwerty 500
Рейтинг: 290 НеутралноНяма да ти цъкам минус. След мач аз обикновено преглеждам разширен репортаж от около 12 минути. Когато гледаш мача си пристрастен, много неща ти убягват, репортажа си тава много по добра гледна точка. Барса - Челси, в първия двубой имаше много нередности в ущърб на Барселона. Много и дори повече отколкото втория мач в полза на Барса.
Не знам защо толкова се спекулира с тези двубои. Мога и да продължа - изгледай финала Ювентус Барселона. На Ювентус не им дават абсолютна дузпа при 1:1, но при 1:0 не дават абсолютна дузпа за Барселона.
Мога за ПСЖ 6:1 да говоря. Дузпата на Суарес е просто нарисувана 100-процентова. Тази на Неймар е 50/50. Защо? Защото във фътболбния правилник, поне за онзи сезон е записано, че всяко действие, умишлено или неумишлено, което предотвратява голова опасност в наказателното поле МОЖЕ да се санкционира с наказателен удар. Е, защитника не падна умишлено, нито Неймар падна умишлено. I`m addicted to the truth, it`s a dangerous love affair.
НеКой
Рейтинг: 1196 НеутралноДо коментар [#13] от "qwerty 500":
Хахахха, вие сте болни мозъци.
Преди мачовете с Барса друга песен пеехте, особено преди втория...
sarunka
Рейтинг: 1234 Неутралноуспух на азар, ще се гледат вече и мачове на реал
Политиката на Дневник за администриране на форума е най-грозното лице на цензурата. Към съфоромците с най много плюсове. Кефи ли ви , че лоената топка ви ги блъска?Deaddark
Рейтинг: 2792 ВеселоДо коментар [#20] от "НеКой":
Всеки футболен фен е болен мозък - като ни гледаш нас, сещай се за себе си. Е, аз от 2016-та вече не съм толкова пристрастен, та се усетих к'ви съм ги мислил преди. Но това е част от футбола - трябва да има и мания.
qwerty 500
Рейтинг: 290 НеутралноС някой ме бъркаш. и двете загуби на Барселона и срещу Рома и срещу Ливърпул ги познах, за мое съжаление. I`m addicted to the truth, it`s a dangerous love affair.
famousandco
Рейтинг: 797 НеутралноНе мисля, че съм те обидил, та да демонстрираш толкова лабилна психика. Наистина е смешно да благодариш от името на западен Лондон, а да не си ходил по-далеч от съседното село. Колкото до махалата, аз се гордея с моята и не ми се налага да се правя на англичанин.
neut
Рейтинг: 2746 НеутралноУхааа! Петгодишен договор - Азар е голям щастливец
In the forest all animals are equal except a few that are more equal than the restnwj49315903
Рейтинг: 920 ВеселоДо коментар [#24] от "famousandco":
Кога и къде съм ходил и къде ще ходя едва ли е твоя работа, радващо е че имаш признание в махалата все пак може би си първият от много години насам който ходи в тоалетна а не с.ре на двора. Смея да твърдя, че съм бил на мачове и в Лондон и на други места по света повече от теб, но нямам твоята популярност в махалата.
Gunners
Рейтинг: 929 НеутралноЛуди пари..