Волейболистите допуснаха шесто поражение в Лигата на нациите

Българският национален отбор по волейбол записа шеста загуба в Лигата на нациите, след като отстъпи на Италия. Състезателите на Силвано Пранди претърпяха поражение с 1:3 (14:25, 20:25, 25:23, 21:25) и остават с отрицателен баланс след девет двубоя.

В домашния минитурнир българските волейболисти записаха поражения от Япония и Италия, след като стартираха с победа над Австралия в петък.

В големи периоди от мача България не беше равностойна на италианския си съперник. Посрещането беше колебливо, а играта на блокада не вървеше. Българите допуснаха и огромен брой грешки, което наклони везните в полза на Италия.

Цветан Соколов беше най-резултатен в мача с 23 точки, но това не се оказа достатъчно, за да бъде избегната загубата. За България 11 добави центърът Алекс Грозданов. Най-резултатен за победителите беше диагоналът Джулио Пинали със 17 точки, а Давиде Канделаро и Олег Антонов добавиха по 12.

В пореден мач Силвано Пранди потърси промени, за да опита да подобри представянето на състава си. Това обаче не даде ефект, след като в първия гейм Италия поведе от началото. Скуадрата отвори преднина от четири-пет точки, които се оказаха достатъчни.

След второто прекъсване разликата продължи да се увеличава, а България грешеше при всеки елемент. Домакините не бяха стабилни нито на начален удар, нито при посрещането. В първата част България реализира едва 14 точки.

Италианците атакуваха рядко през диагонала си Джулио Пинали, но за сметка на това в центъра за Давиде Канделаро всичко се получаваше.

При българите грешките продължиха и във втория гейм. Италия не успя да поведе толкова убедително, като резултатът вървеше точка за точка и измамно изглеждаше, че българите са изравнили играта. В един момент обаче гостите направиха няколко поредни точки след второто техническо прекъсване.

Това наклони везните в полза на Италия и втората част завърши с успех на Скуадрата 25:20.

Едва след двата загубени гейма българските волейболисти започнаха да играят и се стигна до промяна в техните действия. Цветан Соколов се ангажира във всички важни моменти и това веднага даде резултат. Влезлият Георги Сеганов също разигра добре нападателите, а през центъра много по-добре се справяше Алекс Грозданов.

Резултатът беше равен до 20-ата точка, но след това България показа добра игра в защита и здрави нерви, които позволиха да бъде спечелен и геймът с 25:23.

Психологическото предимство обаче не беше използвано в четвъртата част, в която от нови грешки на българите Италия успя да дръпне в резултата. До края на гейма това не се промени и Скуадрата затвори спокойно срещата след 25:21.

През следващата седмица България се отправя към Бразилия за четвъртата седмица от надпреварата. В минитурнира в Куяба волейболистите на Силвано Пранди ще срещнат домакините, Русия и Германия.