"Лудогорец" разгроми "Берое" в Стара Загора

Лудогорец" превключи на вълна първенство със зрелищен мач в Стара Загора. Тимът от Разград победи с 4:2 "Берое" в първия си двубой след отпадането от квалификациите за Шампионската лига през седмицата.

По два гола за успеха на "Лудогорец" отбелязаха новото попълнение Жоржиньо и Клаудиу Кешеру. Двете попадения за "Берое" вкара Зоран Йосипович.

След два кръга "Лудогорец" събра максимален актив от шест точки, колкото има и "Черно море". По-рано през деня тимът от Варна победи ЦСКА на стадион "Българска армия".

Първата част предложи вихрено темпо, като положенията валяха пред двете врати. Кешеру стреля опасно с глава, а от другата страна Йосипович засече центриране, но ударът му мина встрани от вратата.

Първият гол за "Лудогорец" дойде бързо още в деветата минута. Жоржиньо беше изведен зад защитата, задържа умело и плъзна топката в близкия ъгъл на вратаря Душан Перниш.

"Берое" показа зъби, като в центъра на събитията беше Рубен Бригидо. Той отправи силни удари отдалеч и веднъж застраши вратата след самостоятелен пробив, но Пламен Илиев се намеси отлично при ударите на футболиста на домакините.

"Лудогорец" оцеля и удвои преднината си в 35-ата минута, когато отново се разписа Жоржиньо. Той вкара със силен удар от наказателното поле след продължителна атака, преминала през Абел Анисе и Дан Битон.

Футболистите на "Берое" поискаха дузпа в три случая, като впоследствие домакините получиха единадесетметров наказателен удар в добавеното време на първата част. Зад топката застана Йосипович, като нападателят отбеляза първото си попадение за тима.

"Лудогорец" уби интригата в началото на втората част, когато в рамките на две минути Кешеру вкара два гола. При първия румънецът засече центриране на Антон Недялков отляво, а при втория задържа умело топката в наказателното поле, преди да се разпише.

Двете попадения разбиха ритъма и секнаха устрема на "Берое". В края на срещата тимът от Стара Загора върна един гол отново чрез Йосипович, който засече центриране на Бригидо.